Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Ripedon pontosan mire is...

A Ripedon pontosan mire is hat az agyban?

Figyelt kérdés
Én csak annyit tudok a dopamint csökkenti az agyban. Illetve a másik kérdés okozhat belassultságot? Mert a munkahelyemen lassabban tudok dolgozni tőle.

2021. júl. 29. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Nem csokkenti a dopamine-t, hanem a dopamine receptorokat blokkolja (antagonizalja). Azok kozul is csak az 1,2,4-es receptorokat (osszsesen 5 fele dopamine receptor van).


Viszont nagyobb affinitast mutat szeroton receptorok fele, mint dopamine receptorok fele.

2021. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Igen okozhat lassultsagot.
2021. júl. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
jobb nem szedni de ha muszály akkor vannak ennél jobb gyógyszerek amik nem annyira erősek. Pl: aripiprazol, lurasidon stb hatóanyagúak
2021. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Túl boldog vagy, vagy minek dopamincsökkentő :o?
2021. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Skizofrén vagyok.
2021. júl. 30. 05:41
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

#4

Én se értem.

Szednem kell de nem tudom pontosan mire szedem. Azt tudom ha nem szedem be korházba kerülök vagy meghalok öngyilkosságba...

Ha nem veszem be még előfordul hogy ököllel teli erőből szétverem a fejemet.


Eléggé függök már tőle.



De nekem a mentális állapotom folyamatosan romlik...

2021. dec. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fura, pedig több dopamin több boldogság nem?
2021. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez azért annál sokkal bonyolultabb.. nem a sok dopamin vagy szerotonin tesz boldoggá,hanem hogyha ezek szépen egyensúlyban vannak.
2022. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!