Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves pánikbetegek! Utazással...

Kedves pánikbetegek! Utazással kapcsolatos problémákon ti hogyan lendültetek át?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagyjából fél éve jött nálam ki ez a "betegség" ami az elején teljesen lenullázott, a lakásból nem mertem egyedül kimenni és utazni se tudtam még egy megállót se tömegközlekedésen.


Mára eljutottam odáig, hogy a lakástól számított pár kilométeres környéken biztonsággal közlekedek egyedül, tömegközlekedésen is, nem vagyok rosszul, viszont minél távolabb kerülök a biztonságot jelentő otthontól annál jobban elkezdek szorongani és jön a pánik, hogy úristen, egyedül vagyok, mi lesz ha rosszul leszek és már indul is a pánikroham, amit szerintem nem kell senkinek se részletezni (lever a víz, szédülés, erős félelemérzet/ájulás érzés). Ti ezen hogy lendültetek át? A másik érdekes dolog, hogy ugyan azon az útvonalon minden gond nélkül elközlekedek egymás után többször, majd mondjuk a 4. vagy 5. alkalommal olyan pánik jön rám, hogy majd bele halok, pedig mindent ugyan úgy csinálok ahogy azelőtt, ez így nekem teljesen logikátlan és érthetetlen.


Antidepresszánst szedek (escitalopram), pénteken lesz 3 hete, hogy a maximális 20mg-ra emeltük (gondolom akkor lassan kéne majd, hogy jöjjön a hatása most már), illetve xanaxot is napi 3szor (bár ezt nem tudom minek, soha nem szedtem ilyen jellegű gyógyszert, mégis már a legelejétől teljesen immunis vagyok rá, ilyen 1mg-os adagot is alig érzek meg).


Előre is köszönöm a segítő válaszaitokat!



2021. júl. 30. 09:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Attól tartok, erre nincs gyors megoldás. Szerintem próbáld meg végig gondolni (ha gyógyszert kapsz, segítséggel), hogy milyen más területen való félelmed, szorongásod tolódhat át ide, egy valójában nem félelemkeltő helyzetre. Utána abban teremts megnyugtató helyzetet. Pl. ha úgy érzed, nem fogadnak el, vagy "csak rossz lehetsz", keresd olyanok társaságát, akik őszintén hisznek benned.

Magára a pánikhelyzetre próbálhatsz légzéskontrollt, progresszív relaxációt, de mivel képzeletben akkor is szabad vagy, elképzelheted, hogy egy számodra kellemes helyen, nyugalomban vagy.

Próbáld minél előbb elcsípni a rossz gondolatokat, még mielőtt teljesen "felhergeled magad", és jönnek a fizikai tünetek is.

Ami a xanaxot illeti: kérdezz rá a szakembernél. Rendszeres szedésre inkább Rivotril-t szoktak, és a xanaxot alkalomszerűen, pl. indulás előtt fél órával veszed be.

2021. aug. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!