Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongásos depressziósok,...

Szorongásos depressziósok, hogyan gyógyultatok ki belőle?

Figyelt kérdés
Tinédzser korom óta tart ez a borzalom, most, 25 évesen mentem el vele először pszichiáterhez. Kaptam sertralint és elkezdtünk egy terápiát (kognitív viselkedésterápiaszerű). A sertralintól sokkal jobb lett a lelkiállapotom, de mióta csak fél adagokat szedek, visszajöttek ugyanazok a gondolatok, mozdulatok, testtartás stb. A terápiával semmire nem mentem, sajnos jópár traumát hurcolok gyerekkoromból és nem tudok hinni abban, hogy ezekről nem kell beszélni a gyógyuláshoz, elég csak papíron rovátkázni, hogy épp milyen jellegű szorongást élek át. Olyan kilátástalannak tűnik minden, szeretnék boldog lenni, szeretném hasznosnak érezni magam, szeretni de legalabbis elfogadni az embereket, nem féltékenykedni állandóan a páromra aki most kérte meg a kezem, szeretnék összeszedett lenni, emlékezni a szuletesnapokra, a határidőkre, nem feszengni a hajdani legjobb barátnőm jelenlétében, szeretnék egyszer kipihenten és nyugodtan ébredni de nem tudom, hogy csináljam. Segítsetek :(

2021. júl. 30. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Mióta jársz terápiára? A kognitiv terápia nem pár hét alatt lesz hasznos. Mivel évek munkáját kell megjavítanod így nyugodtan számold egy évre a javulásodat is. Addig járj terápiára, hallgass pszichológiai podcasteket youtubon pl popper pétertől, daubner bélától, feldmar andrástól, máté gábortól stb, olvass önismereti könyveket. Tanulj meg relaxálni..és csináld szépen a házidat. Előbb utóbb tudatosulni fog.

2021. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichodinamikus pszichoterápia és gyógyszeres kezelés kombinációjával. A pszichoterápia hosszútávon érezteti a hatását, nekem 1 évbe telt mire javulást érzékeltem.
2021. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kilenc hónapos terápia volt, de nem éreztem jobban magam, nehezen tudtam megbarátkozni ezzel a megoldással mert szerintem a múltat fel kell dolgozni ahhoz, hogy változtatni tudjak a jelenen.
2021. júl. 31. 12:39
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szakembert kellett volna váltanod. A kognitív viselkedésterápia sajnos ilyen, ellenben a pszichodinamikus pszichoterápiának pont ez a lényege, amit te is "elvársz". (2#)
2021. júl. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!