Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyógyultatok ki a...

Hogyan gyógyultatok ki a depresszióból?

Figyelt kérdés

hétfőn voltam pszichológusnál(első alkalom) és utalt arra, hogy több, mint egy éve depressziós vagyok. antidepresszánsokat írt fel, kezelésekre kell járnom mindenképp.

úgy érzem, hogy napról napra rosszabb. lassan már képtelen leszek megtenni a mindennapi feladatokat(pl.:beágyazni). egyre felemészt ez az egész. mindig erre gondolok. csak egy selejt vagyok. azt mondták, hogy intelligens vagyok érzelmileg, ezért visel meg néhány olyan dolog, ami nem kéne.

hogy tudnék két kezelés között 'javulni'?

és mennyire lehet hinni az internetes teszteknek? mert nekem az egyik teszt azt írta, hogy feltehetően hajlamos vagyok a súlyosabb depresszióra. valaki? 13/L

nem kérek 'halj meg' és 'túl kicsi vagy te még a depresszióhoz' kommenteket.



2017. jan. 11. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

Először is: pszichológus nem ír fel antidepresszánst, csak a pszichiáter. De ez részletkérdés.

A kérdésedre pedig a válasz, hogy tedd azt, amit javasoltak: vagyis szedd a gyógyszert és járj el rendszeresen terápiára. (Utóbbi a lényeges, az antidepresszáns csak tüneti kezelés, önmagában nem segít.)

Egy alkalomtól még ne várj csodát, ez egy hosszabb folyamat.

A többi kérdésedre:

Való igaz, hogy a magasabb (értelmi és érzelmi) intelligencia hajlamosít a mentális problémákra, de egyben a problémák feldolgozását is megkönnyíti, úgyhogy jó oldala is van.

Ha depressziós állapotban kitöltesz egy tesztet, akkor nyilván az az eredmény jön ki, hogy hajlamos vagy a depresszióra (hiszen eleve depressziós vagy, amikor kitöltöd).

Hogy két ülés között mi segít... az attól függ, milyen rendszerességgel jársz. Minimum heti egyszer kellene, az már elég szokott lenni a viszonylag gyors javuláshoz. Ha ennél ritkább időpontot javasold, akkor jelezni kellene a pszichiáternek, hogy ezt kevesled, és egyeztetni vele, hogy vagy hozzá járhass gyakrabban, vagy máshol kezdj el egy rendszeres terápiát (ezt nyilván a szüleiddel is meg kell beszélni). A pszichiáterrel, aki kezel, ezt mindenképpen egyeztetni kell, mert a szakmai protokoll szerint tilos a párhuzamos terápia, tehát nem járhatsz két helyre, egyik kioltja a másikat. Ha heti rendszerességgel jársz, akkor kibírható, hiszen a következő alkalom közelsége már elég kapaszkodó, hogy elviseld. Aztán idővel már az antidepi is elkezd hatni (sajnos nem azonnal), az is könnyíti a helyzeted.

Tudom, hogy nehéz, de TÜRELEM! Már rajta vagy az úton, ami segít, csak az eleje még nehéz. Idővel egyre jobb lesz! És ne ostorozd magad, hogy a napi teendőidet nem tudod ellátni: ez egy betegség. Ha mondjuk influenzás lennél, akkor sem várhatná el tőled senki, hogy ugyanúgy helytállj, mintha egészséges lennél. Te se várd el magadtól! Majd ahogy javulsz, visszaállsz apránként a rendes kerékvágásba. (Én a legmélyebb depressziómban még az ágyból sem tudtam kikelni, csak vécére vonszoltam ki magam nagy nehezen. De kijöttem belőle!)

2017. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!