Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit várhatunk el egy agydagana...

Mit várhatunk el egy agydaganatos betegtől?

Figyelt kérdés
Édesapám áttétes agydaganatban szenved. Több daganat is van a szervezetében de most jelenleg ezzel van a legnagyobb baj. Legutóbbi rosszuléte után behivatott az onkológus és elmondta hogy napjai órái percei vannak hátra nem tudnak rajta segíteni, a kemoterápiás kezelés inkább nem adja be neki mert nem bírná meg, azt mondta nem akarja ő megölni ezzel. Teljesen lemondtak róla. Hazahoztuk a kórházból most egy hete múlt hogy itthon van idáig a bal felé teljesen le volt bénulva aludt mindig nem nagyon tudott beszélni sem. Most jelenleg jobban van tegnap előtt letette az ágyból a lábát minden áron fel akar kelni, hol normálisan beszélget hol ordít mindenkinek bármit csinálunk sehogy sem jó. Nem tudom fel lehet e épülni ebből vagy nem. Hallottam olyat is, hogy ugyanígy fel kezdett épülni jól volt a beteg majd hirtelen meghalt. Van valami hasonló tapasztalatotok? Kérlek segítsetek ha tudtok. Mire számítsak egyedül rendezem 26 évesen munkahely mellet és már nem bírom se szellemileg sem fizikailag. 😭

2021. júl. 30. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Házi ápolást, házi gondozást igénybe tudtok venni!
2021. júl. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris nagyon sajnálom ami veletek történik, biztos vagyok benne hogy édesapádnak, és neked is nagyon nehéz.

Ilyen helyzetben nem lehet biztosat mondani, de ha már az orvosok is ennyire lemondtak róla, akkor nem sok remény van sajnos. Amit tudok tanácsolni az az, hogy tölts vele minél több időt, és amennyire tudod, próbáld megkönnyíteni neki életének utolsó szakaszát. Neki már valószínűleg jobb lesz ha elhuny.

Sok erőt és kitartást kívánok!

2021. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvárni már semmit nem kell tőle, ha lemondtak róla, akkor sajnos végstádiumos állapotban van :( Neked kell majd mellé segítség, ahogy az első hozzászóló is írta. Sok erőt és kitartást az elkövetkezendő időkhöz!
2021. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Elvárni? Semmit.

Házi ápolást tudsz, és vegyél igénybe. Érdeklődj a hospice ellátás felől. Ha hazaküldték, az azt jelenti, kezeléssel az állapota nem javítható (gyógyítható), és innen már csak az a kérdés, hogy minél fájdalommentesebben és főleg neki, de a hozzátartozóinak is, minél békésebb legyen a távozás.

Az agydaganat az ember lényegét támadja meg. Okozhat visszafordíthatatlan személyiségtorzulást vagy csak részleges bénulást vagy iszonyatos fájdalmat, ami miatt a beteg nem ura önmagának, és ezt az alaptermészetének - ha azt az agydaganat nem torzította - megfelelően viseli, és várja ő maga is, hogy vége legyen.

A fentiekhez sok erőt és türelmet kívánok.

2021. júl. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnalom! Gyogyszerekkel meg lehet enyhiteni valamennyire a fajdalmat, ha vannak neki. A kemoterapia pedig csak szenvedtetne, de nem hagyna olyan konnyen meghalni.

Es sajnos igen, altalaban igy szokott lenni, hogy hirtelen jobban lesz, aztan masnap pedig meghal. Ennek nem tudom az okat es hogy miert van ez igy, de nagyon sok ilyet hallottam mar.

Nagyon nagyon sok erot, kitartast es turelmet kivanok neked!

Mi tavaly parom nagypapajaval ezt vegigvittuk, bar neki hasnyalmirigyrakja volt, de mar az agyan is volt attet, tulajdonkeppen az osszes szerven, es az utolso 2 hetben mar meg sem birt mozdulni annyira se, hogy 2 centivel arrebb rakja a karjat.

2021. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeresd, éreztesd vele.

Nem biztos hogy felfogja, szinte biztos hogy nem viszonozza.

De megnyugvás lesz neked amikor ennek vége.

Sajnálom... átéltem hasonlót.

2021. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!