Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgoztam fel ezt az...

Hogyan dolgoztam fel ezt az egészet?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen összebarátkoztam egy 45 éves férfi kollégámmal. Néhány alkalommal valóban jól éreztem magam vele, volt hogy alkoholfogyasztásra vett rá annak ellenére hogy gyógyszereket szedek, és füvezést is felajánlotta, nem mentem bele.

Ezek után egyoldalú lett a barátság pl csak úgy láthattam hogy elé mentem a munkahelyre (1 alkalommal, táppénz alatt) és akkor tíz percet beszéltünk. Mindig igérgetett hogy megyünk kirándulni, kérte hogy majd hívjam fel. Napi pár percet beszéltünk.

A héten rajta kaptam egy hazugságon, ami miatt lezártam vele, ő erre bosszúból kitalálta hogy én zaklattam, elé mentem a munkahelyre stb, holott ez mindig meg volt beszélve, a főnökség csak őt hallgatta meg és azt mondták ha mégegyszer táppénz alatt a munkahelyre megyek, felülvizsgálatják a keresőképtelenségemet.

Nagyon bánt hogy engem meg sem hallgattak, csak az ő verzióját, fel kellett hívnom a fönököt és ő azt mondta ő teljesen más információkat kapott.

Hogy dolgoztam ezt fel, jelenleg is kórházban vagyok, de nem kellett volna a főnökség ettől bevonni, felnőtt emberek vagyunk. Ezért kérleltem mindig hogy négy héten egyszer 1 órára üljünk le beszélgetni csak ne a munkahely elé. Én alkalmazkodtam hozzá

Ezek után nem érzem magam képesnek arra hogy ott dolgozzak.

Nagyon fáj ami történt.


30/F


2021. júl. 31. 14:20
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy füvezős, piálós, hazudós vén genyó. Tényleg hiányzik neked? Járj terápiára, ha ilyen emberekhez vonzódsz. Normál esetben az ember az ilyeneket inkább kitakarítja az életéből.

a melódat meg ne add fel, ha amúgy jó hely. Minden csoda 3 napig tart.

2021. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Tehát "rávett". Harminc évesen már illene vállald a döntéseidet.. Gondolom pisztolyt nem tartott a fejedhez.
2021. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én se tartottam pisztolyt a fejéhez, nem kényszerítettem a barátkozásra
2021. júl. 31. 14:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem is állítottam, bár abból amit írsz, úgy tűnik eléggé ragadtál a pasasra. Mondjuk nem értem mit eszel a hapsin...
2021. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kötődés volt, meg azt hittem olyan valaki akire felnézhetek. Akiben megbízhatok.

De szerintem nem is baj hogy abbahagytam vele.

2021. júl. 31. 14:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem normális az ilyen szintű kötődés, arra tippelek erősen önbizalomhiányos, alacsony önértékelésű lehetsz.
2021. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen
2021. júl. 31. 15:04
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezt úgy lehet elengedni, hogy ezen dolgozol. Meg kell érteni hogy nem bánhatnak veled akárhogy.
2021. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik hogy már nem akart veled találkozni, de te kérlelted mint írtad, ezért mondta hogy ok akkor legyen a munkahely előtt pár perc, így neki nem esik ki sok idő amíg veled van. 10 perc után még le tudott rázni.

Az alkohol része nekem is fura. 30 évesen már nem vehet rá az alkoholra, felnőtt emberként ez már a saját döntésed volt. Nem kell ebben is áldozatnak beállítani magad. Hiszen te döntöttél úgy hogy megiszod annak ellenére higy gyógyszert szedsz. Meg kell tanulnod nemet mondani. És ne állítsunk már be mindenkit gonosznak aki iszik alkoholt.

A főnököd viszont hibázott szerintem higy csak az egyik felet hallgatta meg. Kellemetlen lesz először de szerintem ha sueretszott lenni akkor menj vissza. Ha majd később el is jössz akkor ne az legyen az utolsó emlékül rólad higy zaklató vagy. Menj bissza emelt fővel, ezzel az emberrel többet ne beszélj csak munkáról, erről a bizonyos témától ne.

Észre kell venned ha valaki nem akar veled barátkozni. Ez jó lecke volt. Remélem tanultál belőle.

2021. júl. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor félreértettem ezt a mondatodat: "Ezért kérleltem mindig hogy négy héten egyszer 1 órára üljünk le beszélgetni".

Amúgy lehetséges higy félreértett valamit. A főnöknek jelentést akkor sem tartom fernek még mindig.

De a fuvezesbol se kellene akkora problémát csinálnod hiszen nem fogadtad el. Ő meg csináljon amit akar.

Ezek után is azt mondom hogy úgy dolgozd fel higy bemész, és nem veszel róla tudomást. Ha munkáról kell beszélni akkor csak tőmondatokban, amennyire a munka megkivánja, tehát ne menjen a munka rovására. Semmi személyeskedés. Remélhetőleg a főnök nem verte nagy dobra. Ha még igen akkor te is elmondható a te verziódat.

2021. júl. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!