Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális dolog hogy éjszaka...

Normális dolog hogy éjszaka nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
Körülbelül hat éve szenvedek álamatlanságban. Hol elő jön, hol nem. Nem rednszeresen, de hébe hóba rivödebb hosszabb ideig elő jön. És akkor egész éjszaka nem tudok aludni. Utána meg nappal rosszul vagyok az álmatlanságtól. 2021. június 24.-ig soha nem szedtem altatót. 2021. június 24.-én kénytelen voltam fel íratni altatót a házi orvossal. 7,5 MG Zopigent írt fel a házi orvosom. 3 hétig folyamatosan szedtem. Majd pár napra le áltam zopigen szedéssel. A le állás után 3 napig bírtam aludni. A zopigen-el való le állás utáni negyedig és ötödig ésjszaka megint nem bírtam aludni. Most a maradék zopigent is el kezdtem be szedni. Ráadásul az álmatlanságtól a szívem is elkezdet fájni. Normális dolog ez? Házi orvosmnak hiába mondom. Mindent rá fog arra hogy mozgássérült vagyok, meg hogy kövér vagyok. Az tény hogy 53%-os egészségkárosdott vagyok Larsen syndorma következtében. És az is tény hogy meg állapított Prader Willi syndromám van. Na de akkor is, normális dolog hogy nem tudok aludni? A házi orvosom mindent rá fog a két alap betegségre, de ki vizsgáltatni nem hajlandó. Igy viszont mint idegileg mint fizikailag és mint mentálisan ki készülök az álamtlanságtól. Mi lehet a bajom, és mi a megoldás? A Házi orvos váltás nem meg odlott, mert mindegyik házi orvos puszi pajtásai a jelenlegi házi orvosomnak. Aki mindenre csak legyint, hogy mozgássérült, meg hogy kövér meg hogy amúgy is mindegy. Szerintem meg nem mindegy.

2021. júl. 31. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de engem neurológus sem akart kivizsgálni, felírta az altatót és mehettem. Ne hidd, hogy ezzel igazából foglalkoznak.
2021. júl. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Éjszakánként is jelen van a Prader Willi szindrómából adódó fékezhetetlen étvágy? Nem lehet, hogy ez a csillapíthatatlan vágy nem hagy téged aludni? Éjszaka is folyamatosan eszel?
2021. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alváz vizsgálatot kell csinálni de pénzbe kerül. Budapesten van ilyen vizsgálat sok mindent kimutathat. Több tényezőt is figyelnek. Nem kell beletörődni, altatókat meg hanyagold mert hozzászoksz és még rosszabb lesz.
2021. júl. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3 válasz író. - 1., Mit vizsgálnak ha nincs is alvás? 2., És honnan szedjek neked pénzt egy alvás vizsgálatra? Mikor Orbán csak havi nettó 27.075 Ft-al szurja ki a szemem, 53%-os egészségkárosodás után amit a Larsen syndroma következtébeni mozgássértség után kapok? Nem tudom miért hiszi azt mindenki, hogy csak miliárodsok vannak ebben az országban? Pedig nem. Sok a csoró. És hidd el több a csoró mint a miliárdos ebben az országban. Aki pedig csoró az egy ilyen alvás zavar vizsgálatot nem tud ki fizetni. Köztük én sem. Tehát ezek szerint mégis csak az altató szedése a meg oldás. Hozzá teszem, sajnos.
2021. júl. 31. 15:54
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
100%

Mostanában egyre több, eddig genetikainak hitt betegségről derül ki, hogy valójában autoimmun folyamat áll a háttérben. Így van ez a Prader Willi szindróma esetében is.

Aludni pedig azért nem tudsz, mert a mellékveséd is érintett, és őrült módon termeli a kortizolt, ami a melatonin antagonistája.

2021. júl. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az altatókhoz hozzászokik a szervezet és egyre több kell majd belőle. Illetve hosszútávon károsítják az agyat. Elég szomorú hogy havonta ennyi pénzt kap. Ha egyáltalán nem tud aludni ott súlyos gond lehet.
2021. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös válaszíró! A Larsen syndormát már 1977-ben a születésem után meg állapították. A Prader Wili syndormát pedig 1994-ben 17 évesen álapították meg nálam. Mind két betegségemről orvis dokumentácíom van. És a meg állapításukor még internet sem létezett. - Ez a mellék vese dolog történetet nem igazán értem, mert akkor 2016-ban amikor vese kövem volt, és a vesém miatt 10 napot korházban töltöttem. Akkor miért nem vették észre? Hisz az álmatanságom már akkor fent állt nálam. Csak még nem ennyire, mint most.
2021. júl. 31. 16:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudja magát átkérni másik háziorvoshoz? Nekem is volt hogy válltani kellett.
2021. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!