Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálhatnék már?

Mit csinálhatnék már?

Figyelt kérdés

Minden este sírva alszok el. Nem bírok tömegbe menni. Nem bírok aludni mert mindig pörög az agyam valamin. Depressziós vagyok és haldoklom belülről de mindig mosolyognom kell és adni azt hogy semmi bajom. Mert nem érdeklek senkit. Az állítólagos barátaim állandóan lekoptatnak, senki nem hisz bennem. Már nem bírom ezt tovább.

16/l


2021. júl. 31. 15:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem merek semmit sem csinálni mert attól félek hogy mások mit gondolnak. Senkiben nem bízok már önmagamban sem
2021. júl. 31. 15:25
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Ne izgulj.


Majd 10 ev mulva kb. rajossz, hogy az emberek 90 - 99%-a leszar teged, talan meg ellened is vannak ha olyanrol van szo es hatalmas az egojuk amibol max almukban adnak le, persze azt is veletlen.


Arrol nem is beszelve, hogy kihasznalnak amikor eppen szeretgetni akarnak valakit vagy ok maganyosak, aztan meg le vagy szarva ha neked kell valami. Meg persze az eloiteletesseg az az egekbe nyulik.


Na most kezdjuk ott, hogy az ilyen embereket nem lehet meg tavolrol sem komolyan venni, mert mindenbe beleszarnak, mindenben a lehetoseget keresik es talaljak es alapozatlan, csettintesnyi velemenyeik vannak.


Akkor most minek adunk erteket az o velemenyuknek?


En is olyan voltam annyi idosen mint te, nem mertem felszolalni meg semmi lof*sz.


Ahogy teltek az evek, egyetem, meg munkahely meg ilyenek, baratok elhagynak, szakitasok, stb... az elet felnyitotta a szemem. Majd a tiedet is fel fogja, hogy a tobbiek velemenye egy kalap szart sem er igy onmagaban.

2021. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Betta válasza:

Van egy barátnőm ugyan ezzel szenved. Menj el pszichológushoz kérlek! Ez nem játék. Amúgy meg nem kell szégyelli azt hogy pszichológushoz mész, ő ezért van. Nem őrültekkel foglalkozik ahogy azt gondolják az emberek. ;)

Pár gyors tipp ha azonnal kellene a segítség.

Először is. Nyugodj le. Csukd be a szemed és lélegezz lassan hogy lelassuljon pulzusod, így tisztábban tudsz majd gondolkodni. Ismételgesd magadban hogy kiben vagy jó, mit szeretsz magadban. Ha nincs semmi akkor mond ki hangosan: szép vagyok és egyedi! Sokan szeretnek, és én is szeretek sok embert!

Ha ezek kicsit is igazak rád akkor is mond ki; kedves vagyok, okos vagyok, értelmes vagyok, segítőkész vagyok. És még hasonlókat.

Próbáld meg gyorsan motiválni magad például kutass új hobbi után, ha felmerül a kérdés hogy képes vagyok én erre? Mond hogy persze, bármire képes vagyok!

Nézz motivációs videókat (ne szabó pétert), olvass sokat, és beszélgess hasonló gondokkal rendelkező emberekkel. Bármire képes vagy amit el akarsz érni csak tenned kell. <3

Sok sikert, remélem nem lesz semmi baj veled! (๑•ᴗ•๑)♡

2021. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
2.ezzel most rohadt sokat segítettél egy szociális fóbiásnak..gratual!
2021. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az a lényeg, hogy tudd, hogy minden ami veled történik és az agyadon keresztül megy az normális. Nekem anyukám mindig ezt mondja/mondta, amikor ilyesmi problémával hozzá mentem és a nővérem is mondta, hogy neki is voltak hasonló dolgai.


Én nekem nem sokszor volt olyan, hogy sírva aludja el, talán egyszer vagy kétszer, szóval erről nem tudok semmit sem mondani.


Ha nem tudsz nagy tömegbe menni, ne próbált erőltetni. Az majd jönni fog idővel, csak próbálj meg egyre többet beszélni másokkal/mások előtt.


Én elalvás előtt mindig könyvet olvasok, néha csak fél órát, de van amikor több órán keresztül is. Ez elég jól elfárasztja az agyadat, mivel van min gondolkodnod. Ha ezek után nekem nem sikerül elaludnom, akkor egy zeneszámot kezdek el játszani a fejembe és az általában segít. Ha még mindig nem sikerült, akkor fogom a könyvet és folytatom.


És kérlek, ne mond azt magadnak, hogy senkit sem érdekelsz én azért vagyok itt, azért írom ezt, mert érdekel, hogy mi van veled. Beszélj a családtagjaiddal (ha olyan a környezet) és ha velük nem akkor a barátaiddal és ha velük még mindig nem szeretnél, akkor az is elég ha keresel egy oldalt, ahol le tudod írni, hogy mit érzel.


Ha úgy érzed, hogy a barátaid lekoptatnak, próbált meg külső szemszögből megnézni, hogy pl. hogy zajlott egy beszélgetés, amikor ez történt. Próbált beleképzelni magadat az ő helyzetükbe és gondolt végig, hogy ez miért történhetett így. Na már most nekem is van egy barátom akivel próbáltam mélyebb kapcsolatot elérni, de nekem mindig úgy tűnt, hogy velem soha nem tud beszélni. Másoknál mindig azt láttam, hogy egy szózsák, de az én közelemben mintha megnémult volna. Az elején azt gondoltam, hogy velem van valami, de én mindig próbálkoztam. Végül úgy voltam vele, hogy a felszínes kapcsolat ami vele van az nekem megfelel, és kerestem új embereket, akikkel tudok beszélni. Mi még mindig jóban vagyunk és általában egymásnak segítünk a sulis dolgokban és ez tökéletesen működik.


Én is azt ajánlom, hogy próbálj meg hobbit keresni. Ahogy feljebb említettem, az olvasás egy nagyon jó tevékenység, és ha nem találsz olyat ami érdekel, én szívesen ajánlok. Egy másik hobbi lehet még maga a könyv írás. Tudom ez egy picit furcsán hangozhat, de így letudod írni az érzéseidet egy kitalált karakteren keresztül ami szintén segíthet.


Egy pár további ötlet:

- ha van hangszered zenélj

- vegyél egy növényt/szerezz egyet és gondoskodj róla

- olvass könyvkritikát (néhány nagyon vicces tud lenni)

- rajzolj (nem kell fejből, keress egy videót és az alapján csináld)


Most menjünk át az önbizalomra:

Én a helyedben ezt csinálnám:

a) fogd magad keresd meg a kedvenc zenédet és kezd el dúdolni/énekelni családod/ismerőseid előtt

b) szólalj meg azon a nyelven amit a suliban tanulsz a szüleid előtt (elég egy köszönés vagy ilyesmi)

c) random ölelések (ez nagyon random és most találtam ki, de miért ne?)


Ne gondold túl a dolgokat és tudd, hogy ha valamit rosszul csinálsz, azt idővel el fogják felejteni és ha mégsem akkor későbbre egy jó nevetési téma lehet belőle. Ismételtem mondom, ami veled történik az normális teljes mértékben.


Remélem tudtam valahogy segíteni :)

2021. aug. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!