Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ez többé ne...

Mit tegyek hogy ez többé ne forduljon elő?

Figyelt kérdés

Pszcihiátriai beteg vagyok úgymond...

Gyógyszert kell szednem depresszió ellen.

Két napja kimaradt egy esti adag gyógyszer és a mai napig rosszul érzem magam. Most az előbb annyira mélyen le van nyomva már a lelkem, hogy bántottam magam és ököllel teli erőből arcba vágtam magam. (Ez nálam egyébként rendszeres) A gond csak az, hogy letört az egyik fogam az ütés miatt.


Mit tudnék csinálni, hogy a szüleim ne vegyék ezt soha sem észre? Az egész arcom be van vörösödve. :/


20/F


2021. júl. 31. 23:16
 1/5 A kérdező kommentje:
A másik kérdésem az lenne, hogy mi egyebet tudnék csinálni amivel kielégítem azt a belső feszültségemet ami arra késztet hogy bántsam magam, anélkül, hogy valóban bántanám magam?
2021. júl. 31. 23:18
 2/5 anonim válasza:
100%
Esetleg boxolni nem akarnál eljárni? Talán segítene ha kiutned úgymond ezt az érzést
2021. júl. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1) Edzés: nekem a súlyzós erősítő edzések és a küzdősport vált be. Mindkettővel ki lehet elégíteni a belső feszültséget, nem utolsó sorban pedig le is fárasztanak és jobb fizikumot adnak. A futás is jó, de általában már az is segít, hogy ha rád tör ez a belső feszültség, akkor kimész sétálni a levegőre.

2) Írás: kiírod magadból az érzéseket. Nálam ez is nagyon bevált, főleg úgy, hogy a pszichológus utána el is olvassa ezeket az írásokat - így ez neki is segítség -.

3) Festés: ami épp jön. Nem kell mesterművet alkotni. Minél több színnel "neki esel" egy papírnak.


Ezen kívül vannak relaxációs technikák és hanganyagok is. De ezek - főleg az elején - szerintem nem segítenek egy ilyen nagy erejű belső feszültség levezetésében.

2021. júl. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Láttam valahol, hogy ha úgy érzed muszáj bántanod magad és már tényleg nem bírod ki, akkor tegyél a kezedre vagy a lábadra egy befőttes gumit, húzd el a bőrödtől pár centire és engedd el. Így a fájdalom ott van, de nem teszel kárt magadban. De ez előttem szóló nem mond butaságot, lehet jobb lenne kifelé vezetni a felgyülemlett feszültséget, amire a sport jó lehetőség.

Ha már diagnosztizáltak, akkor gondolom van pszichológusod/pszichiátered, leginkább vele lenne érdemes erről beszélgetned. Az önpusztító gondolatok és az önbántalmazás komoly dolgok és egy szakember nagy valószínűséggel tud segíteni neked egy egészségesebb megküzdési stratégia kialakításában.

2021. aug. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

4-es amit írtál remekül hangzik! De nincs pénzem magánpszchiológusra, munkám sincs.

A pszcihiáterem meg nem akar ilyen kérdésekre válaszolni, azt mondja kérdezzem meg a TB által biztosított pszchiológusomat.

Aki meg tulajdonképpen nem is segít semmiben sem.

2021. aug. 1. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!