Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy borderline személyt...

Egy borderline személyt hogyan lehet rávenni, hogy szakemberhez forduljon?

Figyelt kérdés
Nem csak a saját, hanem a környezete életét is tönkreteszi. Természetesen a pszichológiában, pszichoterápiában egyáltalán nem hisz, így teljesen elutasító

2017. okt. 7. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor sehogyan. Legjobb megszakítani vele a kapcsolatot.
2017. okt. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A házi orvostól kell kérni beutalót. A házi orvos kihívja a mentőket, a mentősök meg elviszik akarata ellenére. Lehet, hogy rendőröknek is szólni kell, mert lehet, hogy magától nem száll be a mentőautóba. Az én nővérem se hisz a pszichoterápiában, meg nem akarta magát kezeltetni, még a mentőautóba se akart magától beszállni, ezért kellett kihívni a rendőröket az elvitetéséhez. Ha sikerül elvitetni, akkor meg beszélni kell egy pszichiáterrel, hogy írjon egy szakvéleményt és akkor akarata ellenére is kezelik, meg megkapja a szükséges gyógyszereket.
2017. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az én nővérem se akart hallani pszichiáterről, gyógyszerekről, pszichoterápiáról, aztán végül rendőrök rángatták ki a házból, ahova bezárkózott és rendőrök vették rá, hogy beüljön a mentőautóba, amivel aztán elvitték a pszichiátriára.
2017. okt. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs ön és közveszélyeztető magatartás nem vihetik el,ha ilyenben az orvos beutalót ír,az már vissza élésnek számít.
2017. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért lettek 0%-osak a válaszaim?
2017. okt. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egészen biztos, hogy borderline? szakember állapította meg a diagnózist? Ha igen, hogyan jutott el szakemberhez? Talán ez lehet az első kulcs, hogy segítséget kérjetek.

Nem minden pszichoterápia megfelelő egy borderlinenak, így egy bizonyos szintig neki is igazat lehet adni. Az sem lenne jó, ha egy borderlinehoz nem értő pszichiáter telitömné nyugtatókkal. Ez tovább rontana a helyzeten, mert nagyon könnyedén gyógyszerfüggőség alakulhat ki a borderline betegek esetében, intenzív szorongással, pánikbetegséssel jár, ha nem kapja meg a napi adagját, vagy nem emelik azt és nem találja elég hatékonynak. Bizonyos adag felett pedig állandó szedáltsággal fog küzdeni.

Mindenképpen kognitív viselkedésterápiára kell lehetőséget keresnetek! Vannak viselkedésterápiás csoportok is, ami mégjobb, mint az egyéni, ha egyedül nem akar részt venni a terápián.

Amit még tudok javasolni, az a család vagy párterápia. Ha azt látja, hogy ti mellette álltok, hajlandóak vagytok mindannyian együttműködni a gyógyulása érdekében, az ő hozzáállása is változni fog. Persze nem rögtön. A rehabilitációs idő körülbelül 8 év, de tünetmentesség már ennél hamarabb is jelentkezhet.

Az orvosok javasolhatnak szanatóriumi vagy pszichiátriai bentfekvést is, ennek hatékonyságáról igazán megoszlanak a vélemények. Vannak, akiknek segített, vannak, akiknek még rontott is az állapotán. Viszont mindenképp érdemes megfontolni, hiszen ott napi 24 órán át orvosok vehetik körül, akik figyelnek arra, hogy ne bántsa magát. Egy jó intézményben az orvosok mind képzettek és segíteni, meggyógyítani, támogatni akarják és olyan kiragadott, nyugodt, stresszmentes környezetben lehet, ahol át tudja értékelni magábana dolgokat. A nővérek meg mindenhol olyanok amilyenek... nincs képesítésük, nem is fognak soha úgy állni egy beteghez, mint egy orvos.


#5: talán mert butaság! háziorvos ajánlást írhat legfeljebb, több pszichiáter vizsgálja felül a beteget és dönti el, hogy felvételt nyerhet-e pszcihiátriára vagy szanatóriumba. Az esetek 99%-ban ehhez kell a beteg beleegyezése! 1878 óta az emberi szabadságjogok sérthetetlenek. A személyi szabadságjog megsértése 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető. Nagyon nyomós indok kell ahhoz, hogy valakit az akarata ellenére elszállítsanak.

2017. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó,


köszönöm, önsértő magatartás nincs, már fizikailag. De körülötte nem lehet gyakorlatilag megmaradni, bármikor kirobbanhat valami, és onnantól kezelhetetlen a helyzet, órákig tartó ordibálás, ismétlése mindennek ezerszer semmi eredménnyel.


(Nyilván nem orvos állapította meg, elég sok forrásban utánanéztem, az öngyilkossági hajlamon kívül /eddig/, minden illik a helyzetre)

2017. okt. 11. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Sehogy,bár nem vagyok szakember az én volt páromra minden ráillik amit eddig olvastam erről a betegségről.Több éve ismerem,kértem menjen szakemberhez.Járt orvosnál kezelték magas vérnyomással.Mennie kellett volna idegorvoshoz,de nem ment.Most ott tartunk hogy elment egyik napról a másikra.Persze egy másik nőhöz.Ez már a második ilyen eset.Képtelen egyedül lenni,és nem tud senkivel hosszútávon meglenni.Az anyjával mindig is problémás volt a kapcsolata.Én szerettem(szeretem)de nem lehet vele így együtt élni.
2017. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!