Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség kezelése?

Pánikbetegség kezelése?

Figyelt kérdés
A gyógyszeres kezelésre gondolok elsősorban. Nyilván egyénfüggő, de hogyan épül fel a gyógyszeres kezelés? Első alkalommal gyógyszer felírás. Tegyük fel, hogy elsőre sikerül eltalálni. Utána következő alkalommal, ha jó a gyógyszer szedni kell folyamatosan. Mikor jön el az a pont amikor a pszichiáter megpróbálja leállítani? Egy év minimum Vagy több?

2021. aug. 1. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Leállítani?Magyar pszichiáter?Három havonta van kontroll és 4-5 perc jut egy emberre ha nem magánba mész.
2021. aug. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Na nem egészen. Államiba járok, bármikor hívhatom a pszichiáterem és tudok vele beszélni telefonon. Ha baj van, 1-2 napon belül kapok hozzá időpontot, egyébként 4 hetente járok vissza. Először antidepresszáns+szorongáscsökkentő kombinációval próbálkoznak általában, Sertralin és az Escitalopram ami mostanában nagyon megy, a kutatások alapján a két leghatékonyabb gyógyszer, szóval ezekkel fog szerintem ő is kezdeni. Ha már tünetmentes vagy legalább fél éve akkor jön az az időpont amikor megpróbálhatjátok leállítani a gyógyszeres kezelést.
2021. aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
A kettes válaszoló vagyok. Azt még lehagytam, hogy általában egy bő fél órát szoktam nála lenni, megbeszélünk mindent részletesen, hogy hogyan éreztem magam az elmúlt 4 hétben, mindig bíztat és rengeteg hasznos tanáccsal is ellátott, jobbakkal, mint a pszichológus akihez pont emiatt azóta nem is járok.
2021. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem érdemes megkockáztatni a lehetséges, hosszan tartó mellékhatásokat. Lásd pssd.
2021. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mindenki a pssd-vel jön, ami egy nagyon ritka mellékhatás és a jobb fajta antidepresszánsoknál szinte biztos, hogy elő sem jön (pl escitalopram). Én is azt szedek, a maximális 20mg-os adagot és semmi ilyen jellegű problémám nincs tőle.
2021. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hála Istennek, hogy nálad nem jelentkezett eddig, reméljük később sem jön elő.
2021. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, a 10 mg nem használt semmit?
2021. aug. 1. 20:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha jól gondolom, mint utolsó előtti én vagyok az utolsó. :D Használt, de nem eleget. Pánikosoknak az escitalopramból minimum 15, de inkább 20mg kell a tapasztalatok alapján.
2021. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#2 És még milyen nyugatatót szedsz mellé?Pánikra tudtommal nem is szoktak mindég antidepresszánzst adni.Lehet a kérdező nem is kapna.
2021. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Xanax megy mellé, de az csak tüneti kezelésre jó ideiglenesen+ hogy az antideprasszáns mellékhatásait elnyomja. Ha szerotonin hiány okozza a pánikzavart akkor arra az antidepresszáns az egyedüli megoldás, mástól nem fog visszaállni.
2021. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!