Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy a pszichiáterek/pszichológusok tévednek a diagnózist illetően?

Figyelt kérdés

Két különböző pszichoterapeutához voltam már, mindkettőtől más diagnózist kaptam. Nem hiszek azoknak az orvosoknak, akik 2 alkalom után, ne adj isten már az első alkalom után is megállapítják az ember problémáját.

Különböző időszakokban különböző személyiségvonásaim vannak, mármint egyszer lehangolt vagyok, és olyankor hajlamosabb a sötétebb gondolatokra, máskor viszont vidám, pozitív gondolkodású.

Azt főleg nem értem, hogy hogyan képesek személyiségzavarral diagnosztizálni, ha nekem rengetegszer megváltozik a véleményem dolgokról, mivel még fiatal felnőtt vagyok. És ha valamilyen kérdésre válaszolni kell, akkor nagyon nehéz pontos választ adni, lehet következő alkalomra már meg is változik.


2021. aug. 2. 00:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Van erre egy mém:

1. Pszichológus/pszichiáter: It's depression!

2. It's bipolar!

3. It's borderline!

4. It's Britney, b:tch!


Meg egy másik is, ahol a terapeuta kikéri magának, hogy ne keverjen össze a betege/kliense pár óra utánaolvasást egy pszichológus/pszichiáter diplomával, amire az a válasz, hogy ő meg ne keverjen össze 10 perc - 1 óra beszélgetést azzal a 20-40+ évvel, amit valaki leélt saját magával...


No, ha már mémet csinálnak belőle, annyira ritka jelenség nem lehet... De nem is feltétlen az a lényeg, hogy mivel címkéznek fel, hanem hogy jobban legyél, és inkább segíteni próbáljanak...

2021. aug. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egy ismerős nőt kb 10 éve diagnosztizált több pszichiáter, egy azonos diagnózisa nem volt. Azért ment egyiktől a másikig, mert többről kiderült, hogy a férjével megbeszéli a felesége problémáját, elvileg meg orvosi titoktartás volna. És egyik orvostól sem lett jobban, csak amelyik kettő pszichózist diagnosztizált, attól olyan gyógyszert kapott, ami a mellékhatásokkal kiütötte. A legutolsó meg azt mondta, neki egyáltalán nincs is semmi baja, csak rosszkedvű, és minden gyógyszert leállított. Na, ez sem segített rajta.
2021. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!