Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik azután, ha egy...

Mi történik azután, ha egy pszichiáter anorexiával diagnosztizál?

Figyelt kérdés

Nagykorúként ez jelent bármiféle kötelességet, azaz "rákényszeríthetnek" a gyógyulásra?

Vagy ez függ az állapotomtól is?



2018. máj. 27. 08:46
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Semmit, ha haldolkolsz, akkor kényszergyógykezelnek, de ennyi.
2018. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Ha anorexiásnak diagnosztizálnak, az azt jelenti, hogy a fogyásod nem egészséges, nem szükséges, tehát ártasz magadnak vele, károsítod magadat. Külsőleg is taszítóan ronda egy ilyen ember. Nem kényszeríthetnek semmilyen kezelésre amíg nem vagy közveszélyes, csak nem értem, mért akarsz öngyilkos lenni! Ez kezelés nélkül egy halálos betegség, méghozzá az öngyilkosságnak nem is egy gyors módja, hanem lassú kínhalál. És ne hidd azt, hogy majd te tudod a mértéket és meg tudsz állni, nem. Ez olyan, mint az alkoholizmus, nem lehet leállni, kiesik a gyeplő a kezedből. A tested már nem lesz képes befogadni a kaját akkor se, ha rájössz, hogy mégis inkább ennél, a szerveid sorra felmondják a szolgálatot és iszonyú kínhalál vár rád. Nézzél képeket az interneten.

Ha másért nem, a szeretteidért akarj életben maradni! Inkább azon gondolkozz, mért alakult ki nálad ez a pszichés betegség (leggyakrabban a rátelepedő anyával való viszony a ludas, akivel szemben te így sztrájkolsz). Pszichoterápia szükséges.

2018. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 27. 11:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2013-ban diagnosztizáltak nálam anorexia nervosát. Hetente kellett pszichológushoz járnom. Nekem egyáltalán nem segített, sőt feszélyezve éreztem magam, mint egy megbélyegezett elmebeteg. Kb ha 6x voltam nála. Majd saját felelősségre nem mentem többé. 1 év alatt sikerült kimászni belőle. Család szerelem barátok. Ma már ha elmondanám valakinek aki nem tudná, hogy majdnem belehaltam az anorexiába körberöhögne, hogy biztos szivatom csak. Amúgy utána eléggé sikerült meghíznom. Majd másfél éve lementem 53 kilóra és ezt azóta is sikerül tartanom, úgy, hogy naponta kb 2000 kcalt megeszek és a pizza meg az ilyenek is az étrendemben vannak.
2018. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!