Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért eszem túl magam?

Miért eszem túl magam?

Figyelt kérdés

Leulok enni és egyszerűen nem bírom abbahagyni az evést csak már mikor rosszul vagyok. Utána pedig utálom magam hogy ezt csináltam.

Tudom hogy ennek valami lelki oka kellene hogy legyen, de nincs rá okom. Jó életem van, vannak barátaim, párkapcsolatom amiben boldog vagyok, most vettünk házat, nincsenek anyagi gondjaink, nemrég váltottam munkahelyet ami tökéletes. Miért van ez? Mit lehet tenni? Valaki aki hasonló cipőben jár?


2021. aug. 3. 11:35
 1/5 anonim válasza:
76%

Szeretsz enni. Egyszerűen ez neked olyan örömet nyújt, mint másoknak pl. a zene hallgatás. Nem feltétlenül kell lelki oka legyen, én is szeretek enni, amióta létezem, pedig jó családba születtem gondjaim nincsenek. Ajánlom, hogy igyál több vizet, attól majd megtelsz. Ha ez sem válik be, gondolj bele milyen következményekkel jár a sok evés. Elhízással járó betegségek (pl. Szív betegségek), de sokaknál az önbizalom hiánya is jelentkezik ilyenkor, hisz nem érzik jól magukat a bőrükben.



Esetleg fordulj dietetikushoz.

2021. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Több tippem is van.

- kompenzálsz vmit

- nincs önfegyelmed

- falánk vagy

- már ki van tágulva a gyomrod a sok evéstől, így nehezen laksz jól

2021. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem mindig van ez így, de néha rám jönnek ilyen rohamok.
2021. aug. 3. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Mivel az első kettő hülyeségeket írt muszáj leírnom hogy ez is egyfajta evészavar lehet. Binge eating. Persze lehet hogy csak ez egy érzelmi evés, így kezeled a stresszt, de komolyabb is lehet, ajánlom hogy keress egy pszichológust. Amúgy meg kell hogy mondjam #1 rendesen feldühítettxdd
2021. aug. 11. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Első vagyok. :)


Mélyen tisztelt #4-es! Későn írok, de jobb később, mint soha. Elnézést, ha esetleges hülyeségeket írtam és magamból indultam ki. Nem vagyok orvos, nem vagyok jártas a témában. Próbáltam segíteni, kérlek írd le mivel dühítettelek fel. Szívesen tanulok olyan okos s képzett emberektől, mint amilyen jó magad. Üdv: egy alul képzett ember

2021. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!