Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Sok stressz ért az elmúlt napokban és lekapcsoltam magamat. Úgy érzem magamat, mint aki meghalt. Csak bámulok előre és semmit nem csinálok. Hajnal óta ugyanabban a pózban fekszem, el sem mozdultam azóta. Nem aludtam sokat, a szemem fáj és száraz, szomjas és éhes is vagyok, illetve egy meleg fürdőt is szeretnék venni, de nem bírok kiszállni az ágyból. Nem ez az első alkalom, hogy ilyen történik. Általában napokig, de előfordult már hogy hetekig tartott ez az állapot. Minél tovább tart, annál rosszabb lesz. A legelső hosszabb esetnél szinte teljesen elhittem, hogy a világ nem létezik, hogy a körülöttem lévők nem valósak és hogy nem számít semmi, aztán a hirtelen jött szomorúság után hatalmas önbizalmam lett, mondván, hogy akkor úgy rendelkezem magam felett ahogyan csak akarok, olyan leszek amilyennek elképzelem magamat. Belül a saját világomban teljesen másmilyen vagyok és a jelenlegi szerencsétlen énem nagyon vágyakozik azután, hogy olyan legyek. Szeptembertől egyetemre fogok járni. Sikerült rávennem magamat, hogy legalább egy kicsit készüljek az érettségire, szerencsére felvettek. Ott nem szeretném ezt tovább folytatni. Szeretnék sokat olvasni, itthon edzeni, tanulni, de az ágyból sem tudok jelenleg kikelni.

Hogyan tudnám összeszedni magamat?



2021. aug. 5. 13:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Sürgősen fordulj klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeutához. A leírásod alapján nálad bőven jelen vannak középsúlyos depressziós tünetek. Ami már olyan szintű, hogy nem bírsz felkelni az ágyból, azt nem lehet otthoni megoldásokkal kezelni.
2021. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!