Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám legyőzni az...

Hogy tudnám legyőzni az aggresszív negatív beragadt gondolatomat?

Figyelt kérdés
Egy hete történt velem, hogy egy olyan gondolat volt egy pillanatra a fejembe, ahol mintha bántanám az egyik szülőmet, de közben mindig is szeretetben/harmóniában éltünk, és tényleg szívből szeretem őket, és hálás vagyok nekik. Régebben is volt 1-2 szer ilyen gondolatom, de sose lettem tőle olyan rosszul, mint most. Konkrétan napok óta csak bőgtem, borzalmas szorongás lett úrrá rajtam, alig tudok aludni, és félek a megőrüléstől. Tényleg sose ártottam még a légynek sem, nem hogy bármelyik szülőmnek, és emiatt Istentelen bűntudatot érzek magamba, és amiatt főleg, hogy ezt nekik sose mondanám el. Ha el tudom hesegetni ezt a gondolatot magamba, és meg tudom magyarázni magamnak, akkor jön egy másik hülyeség, amin szintén lestresszelem magam, és szorongok egésznap. Félek tőle, hogy mostantól így kell élnem ekkora szorongással minden egyes nap? Más is járt már így, hogy beragadt neki egy olyan gondolat amit soha nem tenne meg?

2021. aug. 6. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Persze hogy volt már ilyen nekem is. Szerintem normális, ha nem rendszeres és nem fajul tettlegességig.

Ha nagyon aggódsz, beszélj egy pszichológussal.

2021. aug. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kényszergondolat. Ijesztő tud lenni és kínozza az embert rendesen.


Kényszergondolatok esetén a beteget akarata ellenére jelentkező, újra és újra visszatérő, kellemetlen, befolyásolhatatlannak tűnő, nyomasztó gondolatok, képek vagy képzetek gyötrik. Ezek a gondolatok rendkívüli szorongást és szenvedést okoznak, annak ellenére is, hogy a betegek tisztában vannak azzal, hogy gondolataik irreálisak.

2021. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok,még annyi,hogy ha elhúzódik és nem tudod magadban kezelni akkor pszichiáterhez fordulj,szükség lehet egy átmeneti gyógyszeres kezelésre.

Ne aggódj nem vagy bolond és nem fogsz megőrülni,illetve nem fogod megtenni sem.

Sajnos gyakori betegség,de jól kezelhető.

2021. aug. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!