Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bunkó ilyet mondani a pszichol...

Bunkó ilyet mondani a pszichológusnak?

Figyelt kérdés

Már 6 rendes kezelesen voltam nála, kedves, közvetlen, nagyon hamar már az első alkalommal megnyíltam neki. Rendesen elmagyarázza a dolgokat, hogy mi miért van, mi az oka az egyes problémáimnak. Mindig jó érzes menni hozzá tehát összességében tényleg egy szuper szakember. De úgy érzem nem javult az állapotom semmit és persze értem én hogy a részleteket kell megoldani, hogy a látszólagos problémák eltűnjenek, de valahogy kezd zavarni hogy hosszú távon semmi előrehaladás nincs. Bár az a helyzet, hogy az illúzióm miszerint a depresszió, szorondás dpdr panikrohamok hamar megszűnnek majd kezd irreálissá válni.

Szóval szerintetek ezt érdemes bevallanom neki, hogy úgy érzem nem haladok és hogy megpróbálhatna más problémáimra fókuszálni?

Hozzá teszem tudom hogy ő a szakember és tisztában vagyok vele hogy ő tudja mit csinál csak azt hittem ekkorra már lesz eredmény.



2021. aug. 10. 03:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valakinek egy életen keresztül kell pszichológus.
2021. aug. 10. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. 6 alkalom az semmi, ennyi idő alatt semmi érdemi változás nem várható, ez nem hosszú távú kezelés.
2021. aug. 10. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igenigen de alapvetően 10 alkalmas kezelést javasolt és a múltkor még azt is megemlítette hogy eddig jól haladtunk szóval ezért aggódom picit
2021. aug. 10. 03:50
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ha elmondod, a depressziót, szorongást, pánikrohamokat, akkor 10 alkalmat javasolt volna, (bár ezt nem neked kell diagnosztizálni), pár év múlva térjetek rá, hogy ezt mennyi idő megoldani.
2021. aug. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már 10 éve járok és meggyogyulni sose fogok


Mellette gyógyszereket szedek

2021. aug. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
91%
Meggyógyítani nem fog, ne tőle várd. Az nem bunkóság, ha felhozod neki, hogy te úgy érzed nem haladsz előre és akkor az lehet egy új téma.
2021. aug. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan szólj neki, más orvosnak is mondja az ember ha nem használ a gyógyszer és ír fel másikat, ez is ilyen szerintem, hiába szakember nem vagyunk egyformák.
2021. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismeri minden problémád, mindent elmondtál neki?
2021. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 persze, sosem értettem azokat az emberelet akik önszántukból elmennek pszichológushoz aztán ott meg titkolóznak
2021. aug. 10. 11:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ha ez szóba kerül, hogy mit várhatsz.

Én korábban gyks válaszok miatt előadtam a pszichológusnak hogy úgy érzem nem halad a folyamat. Szerintem rosszul esett neki. Illetve elmondta 1-2 mondatban hogy ez nem 5 perc alatt történik.

Annyiból viszont fontos, hogy ne maradj bizonytalan, félre informált. Valamint talán a pszichológus is valamikor figyelembe veszi ezt.

2021. aug. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!