Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan írnátok le a deperszona...

Hogyan írnátok le a deperszonalizációt? Társulnak mellé koncentrációs és memóriazavarok?

Figyelt kérdés
28 éves lány vagyok , évek óta jelen van az életemben ez a femevad. Iszonyatosan rettegek hogy soha nem múlik el. Képtelen vagyok gondolkodni összefüggően, és képtelen vagyok leírni a tüneteimetm. Nálatok milyen szintű a koncentrációs zavar ?

2021. aug. 11. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

En ugy tudom leirni, ahogy a skizoaffektiv betegsegemhez a depresszios epizodokat.


Ugy szoktam elmagyarazni sok embernek, hogy hogy erzem magam - amit persze teljesen aki nem volt igazan sulyos depresszios, nem fog megerteni, de egy jo kiindulasi pont.


Olyan mint amikor elotted latod elesen, tisztan leirva, hogy "Elet".


Ezzel nincs semmi baj, el tudod olvasni.


En ugy latom ezt a szot, mintha 20 - 30 ilyen homalyosito reteg lenne elottem es egy ilyen maszatot latok.


Szerencsere nalam a disszociacio (ez a kategoria amibe a derealziacio es a depreszonalizacio tartozik) csak tranziens, ideiglenes problema. Szerintem a gyogyszerek sokat segitenek ebben.


De amikor ramjon, akkor nekem is iszonyu nehez koncentarlni. Tanulnom kell, de egyszeruen olyan mintha nem elnem az eletet hanem viz alatt lennek es minden olyan nehez. Nehez latni, nehez tapasztalni, nehez mozogni. Csak ez meg a gondolkodas teren is. Olyan mintha halvanyodna a letezesem.


Ezt tenyleg nem fogod tudni atadni masnak, aki ezt nem tapasztalta meg.


Olyan kb. mintha probalnad elmagyarazni egy vaknak hogy milyen a lila szin.

2021. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Evek ota, pontosabban gyerekkorom ota keseríti meg az eletem ez a borzalom. Nekem traumak sorozata hozta elo. Regebben nem volt allando ez az allapot de az elmult 2 évben annyi stressz ert, hogy a nap 24 órájában erzem! :( Komolyan mondom, nem kivanom senkinek. Emellett sajna még a testi/lelki tünetek, amirol te is beszeltel: memoriazavar, zavartsag, koncentrációs problemak es meg sorolhatnam…
2021. dec. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én mindig azt hittem, hogy az a deperszonalizáció, amikor az az élményem, hogy "nem én vagyok én"... másként megfogalmazva mintha nem én gondolkoznék, éreznék, cselekednék. (Mintha kívülről látnám magam.)
2021. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez így is van.
2021. dec. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem, hogy miért nézett totál hülyének a pszichiáter, amikor ezt mondtam neki. Nekem egy gyógyszer mellékhatásaként jött elő. Amikor elmondtam, hogy mit érzek és hogy ez szerintem deperszonalizáció, akkor kerek perec azt monta, hogy ez nem az és hogy ettől a gyógyszertől 100 százalék, hogy nem lehet. Szerencsére végül "megszánt" és azt mondta, abbahagyhatom. Hihetetlen szerencsémre utána el is múlt. Ez kórházban volt. Amikor az sztk-s orvosnak elmondtam, hogy ezt a gyógyszert miért nem szedem, akkor ugyanez a reakció: ez nem is deperszonalizáció és ettől a gyógyszertől nem lehet.
2021. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!