Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan élitek meg a deperszona...

Hogyan élitek meg a deperszonalizációt/derealizációt?

Figyelt kérdés
Eddig nem tudtam, hogy ez mi, de úgy tűnik, hogy nekem is szokott ilyen lenni, ezért elkezdett érdekelni a téma.

2021. jún. 24. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Borzaszto volt.


Nekem akkor volt ilyen amikor eloszor kerultem korhazba.


Sokkolt az hogy egyedul vagyok bezarva egy helyre veszelyes, budos, maguk ala szaro meg hugyozo emberekkel ahol a noverek szarkent bantak veluk meg mindenkivel es az ablakot nem lehetett kinyitni mert az egyik idos neki allt veszekedni ha kinyitottuk, aki egy vodorkebe hugyozott es letette az agya melle ugy hogy a radiator fullon ment (esku volt kb. 30 fok a teremben), szepen parologtatta a szobaban a hugyat amit csak napi 1x uritettek ki (ha eszrevettek vagy szoltunk nekik), meg be is szart az ember.


Marha jo volt kb egy teremben 8 ember, fele csoves, buzlik, senki nem zuhanyzik, mindenki bunko.


Akkor eleg mely depresszioban voltam es en ezt nem birtam elviselni, mindennap sirtam, adtak valamit amitol elaludtam.


Ja elaludtam... 8 ember egy teremben, ugye. Mindegyik kb. 40 folott volt. Kepzeld el 7 ember ugy horkol szinkronban mint az opera enekesek. Aludni nem lehetett, de azert 8 kor felkeltenek vagy hamarabb, hogy "ebreszto" de semmit nem tudunk csinalni.


Ja meg volt egy kemeny skizo ember, aki olyan hajnali 4 - 5 korul nekiallt magaban ilyen full aggressziv hangon-suttogva ordibalta "TEDD MEG TEDD MEG". Ja igen, ez az ember meg megfogta valakinek a cuccat es elrohant vele. A biztonsagiak fogtak vissza.


En full be voltam szarva. Egyedul ilyenekkel, kikesziti az embert. Es ez nem egy napig vagy kettoig. 2 hetig voltam bent. Az ido MEG.ALLT.


Azt hittem vegre hazaerek minden jobb lesz, nem.


Hazaertem, es elkezdtem disszocialni. Kinyujtottam a kezem es olyan volt mintha nem en lennek, kb. ugy lattam mint amit mozfilmekkor latsz tudod ilyen fekete csik alul folul es megy a film.


Ha valamit csinaltam az olyan volt mintha elore megrendeztek volna en meg egy karakter vagyok. Akarhova neztem olyan volt mintha halvanyulna a letezesem, kezdenek megszunni es egy alomban vagyok.


Borzaszto volt. Senkinek nem kivannam, soha.


Ez kb tartott ugy 1 - 2 honapig.


Ha jol tudom ez PTSD tol is kialakulhat, en arra gyanakszom hogy a korhazi dolog miatt lett nekem. Meg lehet attol az 5 kulonbozo fele gyogyszertol.

2021. jún. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Mi a fsz.;D cool story volt bro.

Bnom a zartosztalyon volt, o is meselt erdekes dolgokat.

2021. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugtató elvonás után voltam, klasszikus tünete a DP. Amikor először rámtört, hát majdnem összefostam a bokámat a félelemtől, mert elkezdtem kívülről látni magamat. Sokáig tartott, és lassan kopott el. Először megtanultam nyugodtan elviselni, aztán már figyelmen kívül hagytam. Valójában nem veszélyes, csak borzasztó zavaró érzékcsalódás.
2021. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
11 évesen volt először. Nagyon megijedtem, azt hittem, meghaltam és egy másik világba csöppentem, ami csak az én képzeletemben történik, tehát semmi nem igaz belőle, de én mégis észlelem. Iszonyat félelmetes tud lenni. Azóta is rendszeresen van, de már teljesen megtanultam nem ráparázni, így hamar el is múlik. 25L
2021. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!