Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtalanságra használnak az...

Nyugtalanságra használnak az antidepresszánsok?

Figyelt kérdés

Nekem a fő problémám az állandó belső idegesség, nyugtalanság. A kezem, lábam folyton mozog, nem bírom egy helyben tartani. Depressziós nem vagyok, de pánikrohamom volt már néhányszor, főleg hipochondria miatt. Ha pl. megfájdul a hasam, bebeszélem magamnak, hogy ez biztos valami súlyos dolog miatt van és ráparázok.

A doki Astentrát írt fel, ami egy SSRI antidepresszáns. Elolvastam a betegtájékoztatót, de ott eléggé más dolgokat írnak. Erre is alkalmas lehet vajon?



2021. aug. 13. 12:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is szorongásra kaptam antidepresszánst. Bevált.
2021. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Nyugtalanságra alapvetően nyugtatót szoktak felírni, amennyiben nem diagnosztizálnak nálad depressziót.
2021. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Rengeteg mellékhatást ír a betegtájékoztató ami elég ijesztő egy hipochondernek.:D Ennyire sok mellékhatást még nem is láttam semmilyen gyógyszernél.

Az amerikai betegtájékozatón 8 piros betűs "azonnal forduljon orvoshoz" figyelmeztetés van, öngyilkossági gondolatoktól kezdve, gyors látásromláson át veszélyes szívritmuszavarig minden van.

Háziorvosom azt mondja, kezdjem 1/8 tablettával, fokozatosan növeljem és ír pár EKG beutalót, ha emiatt nem akarom szedni a gyógyszert. De még így is bizonytalan vagyok. Például glaukómások nem szedhetik, és mindkét szülőmnek glaukómája (zöldhályogja) van, tehát én is hajlamos lehetek rá.

2021. aug. 13. 13:15
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
Akkor próbáld meg a valerianát és a pszichológust, ezek helyettesíthetik a nyugtatót.
2021. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
53%
*bocsánat, a pszichoterápiát.
2021. aug. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Depresszió,szorongás,kényszerbetegség,pánikbetegség stb írnak fel antidepresszánst.

Egyébként az antidepresszánsok nem veszélyesek hosszútávon sem,a mellékhatásokat ne olvasgasd,csak tartsd be az orvos által előírtakat.

Ezekhez a hozzászokás sem lehetséges,ellenben a nyugtatókkal.

2021. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"Depresszió,szorongás,kényszerbetegség,pánikbetegség stb írnak fel antidepresszánst."


Ebből az utolsó 3 az van, csak depresszió nincs.

2021. aug. 13. 14:12
 8/17 A kérdező kommentje:

",a mellékhatásokat ne olvasgasd,"


Ezt könnyű mondani egy hipochondernek.:D


Háziorvosom szerencsére partner, megérti, hogy a pszichés dolgok is valóságosak. Nem lehet annyival elintézi, hogy "ne idegeskedj". Azt mondja, ha félek a gyógyszer káros hatásaitól, majd figyelemmel tartja az állapotomat és ellenőrzi időnként az ekg-t, labort. Merthogy nagyon kéne szednem szerinte.

2021. aug. 13. 14:16
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Mellekhatások valósak, egyesek akár maradandóak is lehetnek.


Mivel még nem próbáltál mást, ezért nem érdemes a gyógyszerrel kezdeni.

2021. aug. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem értelek. Ha pszichés problémáid vannak, akkor miért nem kérsz segítséget pszichológustól? Hosszútávon biztosan jobban megérné, mint a gyógyszerek (amik nem oldják meg a problémát, csak elnyomják a tüneteket).
2021. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!