Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiégés ellen nektek mi vált be?

Kiégés ellen nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hónapokban semmi se tud motiválni. Utálom a munkámat, viszont másikat nem találok, pedig úgy gondolom nincs rossz végzettségem vagy olyan rossz képességeim. Eddig szerettem sportolni, de már csak kötelességből teszem, plusz azzal is telik az idő... Nincs kedvem olvasni vagy új dolgokat tanulni, pedig korábban mindig lelkes voltam. A párkapcsolatom unalmas, de ahogy körülnézek magam körül, az én párom még mindig nagyon jó sok más emberhez képest. Úgy értem, a férfi barátaim vagy akik néha többet akarnak tőlem, velük soha nem kezdenék. Sok barátomban csalódtam. A családommal alig beszélek, ha beszélünk se élvezem. Olvasom a híreket, és csak még motiválatlanabb leszek, mivel minden egyre rosszabb. Nem vagyok szomorú, viszont semmi örömöm nincs, semmihez sincs kedvem. Hogy törhetnék ki ebből az állapotból? Pszichológushoz nem szeretnék menni. Korábban voltam és semmi értelme nem volt, ráadásul nincs annyi pénzem, hogy ilyesmire elszórjam.

2021. aug. 15. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én drogoztam egy ideig nagyon jó volt, aztán megbántam... amúgy ami bevállhat csajozni,pasizni, buli, kirándulás stb,de nekem ezek már nem váltak be.
2021. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Dettó én is így vagyok a 4. hullám közeledtével még rosszabb a helyzet
2021. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Változtass az életeden. Szerintem olyan kapcsolatnak nincs értelme, amiből csak azért nem lépsz ki, "mert nincs jobb". Ugyanez a munkahellyel is. Mondjuk másik munkát tudsz keresni anélkül is, hogy ezt azonnal otthagyd. Próbálj ki valami új dolgot az életben: új hobbi, új elfoglaltság.
2021. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A munkámat nem rúghatom csak úgy fel. Folyamatosan keresek másik állást, de nincs eredménye. A párkapcsolatom nem kifejezetten rossz. A párom becsül, sok mindent megtesz értem, de a szenvedély rég kiveszett. Nem lennék előrébb egyedül. Ha rossz lenne hozzám, akkor természetesen lépnék azonnal, viszont itt esélyt se látok jobbra. Ha szakítunk, csak még rosszabb lesz. Új hobbi gondolata pedig szintén nem hoz lázba. A sportot imádtam, olvasni is szerettem, most ezekre is alig tudom rávenni magam. Tudom, hogy nagyon rossz irányba tartok, de úgy érzem már semmire nincs motivációm.
2021. aug. 15. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Tényleg keress egy másik melót, lehetőleg olyat ami érdekel is és szeretnéd is.


Nekem is vannak ilyen hullámok, a munkám miatt, elég lélekölő, unalmas sz@r, demivel ahhoz képest nem rossz a fizu és szabadidő is van mellette ezért nem váltok... egyelőre.


Van pénzem új szakmára.. csak most az okj változások miatt képlékeny a helyzet.


Engem például a szőlészet borászat érdekelne. Vincellér. Imádnék kint dolgozni a szőlőföldeken este meg egy pohár finom száraz vörössel konstatálni, hogy a mai napom is hasznosan telt!

2021. aug. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Váltás. Munka, környezet, baráti kör, hobbi váltása, bármié ami a kiégést okozza.
2021. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!