Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan jöhetnék ki a depresszi...

Hogyan jöhetnék ki a depresszióból? bővebben lent

Figyelt kérdés

Egyszerűen boldogtalannak érzem magam már jó ideje. Nem tudom ez depresszió-e vagy sem, de szörnyű, hogy nem tudom mit tehetnék azért, hogy ne legyek ennyire életunt, boldogtalan. Semmihez sincs kedvem, erőm, mindent feleslegesnek tartok.

Tudom, a legjobb egy pszichológussal való beszélgetés lenne, de sajnos azt rendszeresen anyagilag nem engedhetem meg magamnak. Egyetemista vagyok, így az egyetemünkön találtam egy mentálhigiénés szakembert, hozzá szeretnék elmenni.

Addig is pedig csak meg akartam kérdezni, hogy aki járt hasonló cipőben, neki mi segített abban, hogy kijöjjön ebből?

Elsősorban elfoglaltságok érdekelnének, vagy stressz kezelési stratégiák.

Minden tippet szívesen várok, és kérlek ne írjatok rossz indulatú kommentet. Tudom hogy nevetséges hogy szerető családom van, jó kilátásaim a jövőre nézve, és én mégse tudom semmiben az örömömet lelni.

Szeretnék ezen változtatni, mert most úgy érzem egy gödörben vagyok, ahonnan valahogy ki kellene húznom magam.



2021. aug. 17. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia sajnos én is hasonló helyzetben vagyok,hogyha van kedved írj privátot és megpróbálok segíteni.:)
2021. aug. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. :) A futás egy természetes antidepresszáns. Ugyanazokat az anyagoknak a termelését fokozza (dopamin, szerotonin, endorfin), amit a szakember ír fel bogyó formájában. Én a helyedben tennék egy próbát egy kiadós kocogással.
2021. aug. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam pont kocogni. Nagyon nehezen vettem rá magam, de utánna tényleg jobb kedvem lett:)
2021. aug. 18. 07:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tartsd meg ezt a jó szokásodat. :) Én is a futás segítségével jöttem ki belőle. Akkor még szednem kellett gyógyszert, de néhány hónap után azt mondta a doki, hogy teljesen felesleges már. Ez volt 4-5 éve, azóta rendszeresen futok és tökéletes a hangulatom. :)
2021. aug. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!