Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit várjak, mi fog történni...

Mit várjak, mi fog történni az első alkalommal a pszichológusnál? Egy hét múlva megyek először, és nem tudom mire számítsak

Figyelt kérdés
Még pont abban a tizenéves korban vagyok, hogy gyerekpszichológushoz kell járnom, a szüleim döntöttek úgy hogy elvisznek. A helyzet viszont az, hogy a szüleim amiatt visznek el, mert mindig zaklatott és zajos vagyok tele indulattal, és már aludni sem tudok, hülyeségeket álmodom. Ez részben a gondom, de többet nem merek nekik mondani, mert megdöbbennének , és soha nem tudnának ugynaugy nézni rám, ugyanis olyan brutális elmebajom van a lelkem mélyén, hogy ide sem merem leírni. Olyan gondolataim vannak, amik közel sem normálisak, és nem, nem csak “kamasz” vagyok aki azt sem tudja mit akar. Már 8-9 éves korom óta gondolkoztam ilyeneken, de jópár évvel kesobb erősödött fel, kb masfel éve beteges szintre. Olyan dolgokat élvezek nézni, ami másokat megbotránkoztat. (Nem, nem p*nót, nem ilyennel kapcsolatos, nem perverz vagyok.). Nem csak fejben, szeretem eljátszani is ezeket a dolgokat, mikor egyedül vagyok, beleképzelem magam ezekbe a helyzetekbe. Ezen kívül nagyon durva gondom van a szocializálódással, betegesen utálom minden kortársam, megvetem és undorodom tőlük, egyetlen barátom sincs. Nos. Ezekbe a gondjaimba hogy vezessem be a pszichológust, ha ő úgy tudja hogy legfőképp alvászavar miatt vagyok ott? Ugye nem mondhatja el a szüleimnek amiket én mondok neki?

2021. aug. 18. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológusnál mindig több derül ki, mint amiért odamész. Alvászavar is sok mindentől lehet, az sosem csak annyit jelent, hogy nem tudsz aludni, ez nem ilyen egyszerű, pontosan tudja, hogy van valami, ami miatt nem tudsz aludni, tehát úgy is fog hozzád állni, hogy van még ott valami emögött.

A szüleidnek nem szólhat, csak ha köz-és önveszélyes lennél valóban, de nem kell első alkalomkor mindent megosztanod, bízz meg benne előbb, mert ha nem bízol, hazudni fogsz neki és úgy nem használ semmit.

2021. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Első alkalommal a pszichológusnál? Semmi, te rongyosra beszéled a szád, elmeséled életed történetét ő meg néz, nagyjából ennyi. Nálam ez volt.
2021. aug. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szakembertől függ, velem mindenki máshogy kezdte, illetve ha megy veled szülő megint máshogy kezdődik... De mindenképp az az első hogy el kell mondanod ami benned van
2021. aug. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
80%

Hú!

Kiváncsi lennék arra, hogy hogy sikerül. Az első alkalommal megbeszélitek a kereteket, miről szól ez az egész, hogy fog zajlani, mi az a titoktartás stb...

Elmondod az életedet (ezzel szoktak kezdeni), egy úgy nevezett életút interjú. Mondhatjuk, hogy ismerkedtek (csak ő nem a saját dolgait önti rád, hanem a tieiddel foglalkozik), elvégre nem barátok lesztek, hanem a segítőd lesz.

Ilyen idős korban már meg kell beszélje veled, hogy mi az, amiről a szülőknek beszélhet és mi az, amiről nem szeretnéd.

Ha tetszik a dolog, bizalmat szavazol neki, akkor lehet a legegyszerűbb az lesz, ha megmutatod neki, amit fentebb írtál (vagy elmondod szóban), hisz akkor azzal tudtok foglalkozni, amivel szerinted is foglalkozni kéne, nem pedig holmi tünettel.

Sok sikert!

2021. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!