Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vannak folytonos negatív...

Miért vannak folytonos negatív/rossz gondolataim kb 1 hónapja?

Figyelt kérdés
Egy ideje borzalmasan kínoz az, hogy volt egy "rossz/agresszív" gondolatom, ami egyáltalán nem én vagyok, és egy csomót rágódtam rajta nagyon szarul voltam nem tudtam enni a mérhetetlen bűntudattól, és normálisan aludni, ha épp nem dolgoztam csak a sötét szobában feküdtem, és próbáltam nyugtatni magam. Mostanra picit jobban lettem, de ha egy gondolatot sikerül "kilőnöm" hogy hülyeség, akkor jön egy új ami bánthat/bűntudatot okozhat nekem, és tényleg elég durva "gondolatok" amik tudom hogy 101% eséllyel sose lesznek többek, annál de az ember csak fél tőle, hogy megőrül, vagy "kikapcsol" az ellenálló érzése stb... Olyat hogy forduljak dokihoz ne is írjatok, mert jómagam is tudom pár nap múlva megyek hozzá. Akinek volt esetleg hasonló, vagy tudna bármi építővel/pozitívval szolgálni, hogy picit jobban érezhessem magam kérem mondja, mert már leszívja a teljes életenergiám ez a sz*rság.

2021. aug. 22. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokszor van ilyen agresszív gondolatom, vagy mik ezek, de szerencsére még kamasz koromban felvilágosított egy pszichológus, hogy ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy én ezt akarom tenni, és ne aggódjak, mert nem fogom megtenni, és nem is fogok megőrülni. Meg hogy egy csomó ember átél ilyen gondolatokat, csak ugye nem beszél róla normál esetben senki.
2021. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne rágódj ezeken ennyire, mindenkivel előfordul, hogy hülyeségekre gondol. Ne azt a kevés gondolatot nézd, ami rossz, hanem a sokat, ami szép és mindazt, amit teszel.
2021. aug. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm jól esett hogy ezt leírtad. Tudod széles a skála, hogy egyik hülyeség után mire fókuszál rá az agyam. Tudod a legbántóbb az, hogy a számomra közel álló emberekkel kapcsolatban van ez, vagy a tőlem messze álló dolgokkal kapcsolatban most mindenki tud ilyenre következtetni: (szexuális dolgok, gyilkosság stb..) a legrosszabbak, és egyszerűen félek tőle, hogy hosszútávon nem fogom ezt bírni, vagy hogy ez mikor fog emúlni vagy mitől ezek a legnagyobb aggályaim.
2021. aug. 22. 12:31
 4/4 A kérdező kommentje:
#2 Csak mostanság a hülyeség gondolataim erősebben lekezelik a pozitív gondolataimat. Például gondolok valami jóra, vagy hogy milyen jó lesz x vagy y holnapután, és egyből valami rossz jut eszembe, hogy valami baj lesz, vagy valami szar lesz úgyis.
2021. aug. 22. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!