Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségről nyíltan? Ki...

Pánikbetegségről nyíltan? Ki hogyan küzdi le? Esetleg jár terápiára? Vagy szed valamilyen gyogyszert?

Figyelt kérdés
Sajnos mar egy ideje benne vagyok. Szeretnék kicsit beszélgetni akik ugyan ebben a helyzetben vannak. Én pl egyedül nem merek menni sehova.

2021. aug. 23. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon erős szorongásom volt. Antidepresszánst kaptam rá,de csak az 5. vált be szóval még a keresgélős időszak is pokol volt. Nyugtatót már nem szedek,de nekem nem is ért sokat. Most már jobban vagyok.Boltba is egyedül járok ami nálam hatalmas szó és telefonálni is jobban merek. Pszichológushoz is járok,de a szorongásom enyhítésében 100%ban a gyógyszer segített.
2021. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mijen gyogyszert szedsz?

Én most járok a 3.iknál

2021. aug. 23. 20:38
 3/8 A kérdező kommentje:
Kitartást kivánok 🙏
2021. aug. 23. 20:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonlóan durva szorongásom volt mint az elsőnek. Én a házbol se mertem kimenni mert mivan ha ott rosszul leszek és elájulok és nem segít senki és akkor meghalok. Vagy ha a buszon leszek rosszul akkor mindenki azt hiszi majd hogy résyeg vagyok. És én ezekre még jobban rástresszeltem annál rosszabul voltam. És nekem is a gyógyszer segített amit nálam is nagyon nehezen kisérletezték ki hogy milyen dózisba kell kapjam. Amugy scippát szedem 20mgosat. Egy év volt mire azt mondhattam hogy jol vagyok. De teljesen tünetmentes szerintem sosem leszek már. Aki ilyesmit átél az mindig keresi magán a szorongás tüneteit vagy a pánikot megelőző állapot jeleit. Én mindig azt mindtam az orvosomnak hogy én már a pánikbetegségemtől leszek depressziós.
2021. aug. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Enis eloszor a rexetinnel kezdtem. De hulye gondolatok voltak a fejemben.

Aztán a scippa 20mg. Az erősitete nálam a tüneteket. Most járok a mirzaten 15mgos tablettánál. Pánikroham meg szűnt viszont félek egyedül menni, ha megyek is akkor csak szédülök de semmi más.

Pszihologushoz járok.

Az a furcsa, hogy tömegben, koncerteken, vagy strandon vagy ha a páromnál vagyok semmi probléma. Ithhon viszont napjában többször is stresszelek. Nálam az váltsa ki

2021. aug. 24. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Én is próbáltam a scippat nekem is felerősítette a tüneteket.Nagyon utáltam.Most brintellixet szedek és életemben először érzem azt,hogy nem szorongok.

2021. aug. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem hallottam még rola de örülök és kitartást kívánok

Reménykedem hogy nálam is lassan vege lesz borzaszto naponta át élni, főleg 3 gyerek mellett...

2021. aug. 25. 16:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Én szintén egy az egyben, mint a 4es válaszoló a tüneteket nézve. Szintén 20mg Scippát szedek csak én még megtámogatom nagyobb mennyiségű alprazolammal is, így tudok csinálni nagyjából mindent gond nélkül.
2021. aug. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!