Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sajnáljátok az öngyilkosokat?

Sajnáljátok az öngyilkosokat?

Figyelt kérdés

2021. aug. 23. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, mert nem tudhatom, mi vette rá őket, hogy ezt tegyék.
Van, amelyiküket igen, van, amelyiküket nem.
Nem, vagy a legtöbb esetben nem. Valami más megoldást is kereshettek volna helyette, hogy megoldják az életüket.
49 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Károsnak tartom, amikor egy-egy öngyilkosból a környezete valamiféle hőst csinál. Mentálhigiénés segítség kellett volna nekik még időben, azt sajnálom, hogy elmaradt.
2021. aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

18 év felett támogatnám az asszisztált öngyilkosságot.

Ha valaki nem akar élni, akkor legalább emberhez méltó körülmények között halhasson meg, nem pedig egy panelház tetején, rettegve, begyógyszerezve.

2021. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Az előző válaszolót kiegészíteném ezzel:

[link]


Így nem kérne senki a sajnálatokból, sem, hogy vmelyik hlye hősnek tekintsen rá... Hanem egy teljesen hétköznapi, és elfogadott dolog lenne. Persze, nem konkrétan így kivitelezve, de maga a koncepció nem rossz.

2021. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%
Attól függ mi miatt teszi. Sajnálom sokszor őket, de van amikor nem tudom elfogadni és megérteni. Mindenesetre nekik már nincs fájdalmuk.
2021. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Én nem igazán. Tudom szar nekik megértem, de náluk sokkal szarabb helyzetben élők sem lesznek mind önygilkosok. De valójában az ok amiért nem sajnálom őket, az az hogy a saját akaratukból saját maguk döntöttek. Ez nem olyam mint a gyilkosság hogy éled az életed és egyszer csak valaki megfoszt tőle nem, itt ők azok akik meghozták a döntést, egy nehéz döntést és én nem akarom emiatt sajnálni (lesajnálni) őket, azokat sajnálom akiket hátra hagytak.
2021. aug. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Igen. Tiszta szívemből sajnálom őket, mert nekem is rendszeresen vannak ilyen gondolataim. Nagyon sokat kell ahhoz szenvedni, hogy valaki ezt megtegye.

Az öngyilkosok családját viszont egyáltalán NEM tudom sajnálni. Közömbösen nézték végig, ahogyan egy hozzátartozójuk teljesen összeomlik, vagy még esetleg jól bele is rúgtak párszor, utána meg még ők rinyálnak, hogy mennyire fáj nekik az, hogy öngyilkos lett. Szánalmasak. Engem is vert az anyám. Egy ilyen szemét alaknak nem fáj az, ha meghal a gyermeke.

Minden öngyilkos nyugodjon békében! :(

2021. aug. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nagyon jól írod 6-os! A családok, környezet sokszor vastagon benne van egy ember lelki tönkremenésében.
2021. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen:(
2022. jan. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!