Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire gondolnak az öngyilkosok...

Mire gondolnak az öngyilkosok a tettük előtt, illetve közben?

Figyelt kérdés
Hogyha valaki meg akarja ölni magát, készen áll rá, és csak egy lépés van hátra, mit érezhetnek? Félelmet, izgatottságot, megnyugvást? És ha nem egy pillanat alatt ölik meg magukat, hanem olyan módszerhez fordulnak mint pl. a felakasztás, ami kicsit több ideig tart, olyankor mik fordulhatnak meg a fejükben? Olyankor is eljön a halál előtti nyugalom, a szép emlékek felidézése? Vagy lehet az is, hogy megbánták hogy megtették, és ki akarnak szabadulni az öngyilkosságból?

2021. máj. 20. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom, nem voltam még öngyilkos.


Azonban valszeg előtte isznak, bevesznek valamit. Tiszta fejjel nem lenne egyszerű szerintem.

2021. máj. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden esetben más lehet, attól függöen, milyen az illetö egyénisége, miért akar öngyilkos lenni, tervezett dolog vagy pillanatnyi rövidzárlat, stb.


1-es: a legtöbb NEM iszik és nem gyógyszerezi be magát (eltekintve azoktól, akik gyógyszert+alkoholt választanak módszernek), hanem tudatosan ölik meg magukat (megint eltekintve azoktól, akik horten felindulásból teszik)

2021. máj. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Sokszor gondolkodok ezen. Nekem nemrég rokonom lett öngyilkos. Akasztással... El sem tudom képzelni mit gondolhatott közben. Azt hogy megbánta amit elkezdett vagy azt hogy legyen már vége? Nem hiszem, hogy olyan állapotban nyugodt lett volna. Jaj most is elkap a sírás ha rágondolok. Rémes az egész. Sosem fogjuk feldolgozni.
2021. máj. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Én teljesen nyugodt voltam. Tudtam, hogy nem fogom érezni.. végül elgyengültem és ráírtam anyára elbúcsúzni. Szóval megmentettek, de már nem voltam magamnál.
2021. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra, hogy legyen már vége. Hónapokon át kértem orvosi segítséget, de nem kaptam. 4 hónap a legmélyebben. Ùgy, hogy volt pszichiáterem. Akinek az elején még jeleztem, hogy ilyen gondolataim vannak. Közölte, hogy a gyógyszer amit szedek jó.


Elveszítettem egy jó munkát, a vírus miatt nehéz anyagi helyzetbe kerültem, és olyan mélyen voltam, hogy képtelen voltam felállni. Minden nap utáltam, hogy felkeltem. A kapcsolatomban csak ordítottam a másikkal.


Segítséget nem kaptam. A párom próbált de csak idegesített. Annyit akartam, hogy legyen vége, nem akarok szenvedni, nem bírom tovább. A halál nem foglalkoztatott, csak az, hogy mindegy hogy, csak ezt ne.


Elmentem odáig, hogy telefonáltam, hogy nem megyek haza. Kötelességemnek éreztem elmondani, hogy nem haragszok, és senki sem tehet semmiről. Nem akartam bűntudatot hagyni senkiben. Nem segélykiáltás volt mert nem mondtam el, hogy hol vagyok, nem akartam, hogy megmentsenek. Majd fogalmam sincs miért de győzött az életösztön. Nem tettem meg.


Azóta jól vagyok, kerestem másik orvost, a gyógyszer beállìtása után jobban lettem. Bipoláris zavarom van. Az előző pedig leszart egy 4 hónapos depressziós fázist. Ez az ember egyetemen oktat. Sajnos ebben a szakmában nehéz bárkit felelősségre vonni.

2021. máj. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem éreztem nyugalmat, mielőtt megpróbáltam. Az mindig csak menet közben jött.

Szégyen, üresség, öngyűlölet, hang hallása... leginkább ezek miatt.

Több, mint 10 éve tart a betegségem.

2021. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra szoktam gondolni hogy ha egy kicsit kibírom utána jobb lesz. Mert nem lesz talán semmi. De aztán sosem tudtam befejezni. Talán mert nem akartam eléggé. Pár hete is elmentem arra helyre ahol be akartam fejezni az egészet, de aztán mégis akartam beszélni valakivel a vége előtt. Aztán telefonon valaki végül is lebeszélt.. Egyszerűen magányos voltam, és iszonyúan féltem. Hiszen mégis ez a legnagyobb dolog ami csak létezik. Viszont számomra szenvedés az élet. Súlyos drogfüggő vagyok, és nem tudok leszokni. De azt meg szörnyű végig néznem hogy mit művelek. Utálom önmagam, és nem tudok változtatni. Így hát jobb híján várom a halált, ami majd megmenthet. De persze félek is tőle. Volt már hogy több alkalommal majdnem meghaltam, és ugyan mindegyik más volt, de baromi ijesztő. Hogy mások mire gondolnak azt nem tudom. Én ara szoktam hogy ha sikerülne, akkor megszűnne ez az egész, és eltűnnék "én a szörnyeteg" végleg...
2021. máj. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7: Nem vagy szörnyeteg! Senki sem az!! Ne írj ilyeneket. Az írásod alapján értelmes ember lehetsz. Kívánom, hogy állj fel a padlóról. Illetve mindenki más is, aki öngyilkosságon gondolkodik. Én írtam a hármas választ, hogy rokonunk lett öngyilkos. Ne tegyetek ilyet!
2021. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én meg a négyes vagyok! És #7 szerintem se vagy szörnyeteg! Tudom, hogy van remény a számodra! Nem tudhatom, min mész át, de letettem napi 7mg xanaxot tök egyedül. Mindig van remény, ne add fel!
2021. máj. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Nagyon köszönöm, nagyon rendesek vagytok. (És sajnálom a történetet #3)

Sajnos én tettem ilyenné a saját életem, hogy nem érzem jól magam benne. Próbálok én változni, próbálom helyrehozni, de nem nagyon megy. Azért nem adom fel. A múltkor volt egy mélypontom, de már sikerült túllépnem rajta. Viszont a saját szemszögemből nézve valóban nem vagyok túl jó ember. De persze ki vagyok én hogy ezt eldöntsem? Az még rosszabb lenne egyébként ha ártanék magamnak, mert akkor megint azok szenvednének akik még valamilyen szinten közel állnak hozzám. Ezért kitartok továbbra is! Nem adom fel! Bár a megoldásra még nem jöttem rá.

2021. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!