Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez a kütyü hasznos...

Szerintetek ez a kütyü hasznos, hogyha szeretnék időnként lekapcsolódni, de nincsen elég akaraterőm hozzá?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre magamon, hogy túl sokat okostelefonozok, szeretnék időnként lekapcsolódni, de nincsen elég akaraterőm. Olvastam ezt a blogot, ahol ezt ajánlották. Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban.


[link]



2021. aug. 25. 11:51
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Légyszi trollok ne írjanak.
2021. aug. 25. 11:52
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez elég egy sima kulcsra zárható szekrény, már önmagában a tudat, hogy elzártad, ugyanezt a hatást váltja ki.

Ha úgy érzed, nem tudnád megállni, hogy sutyiban ne vedd ki, akkor a kulcsot add oda családtagnak, hogy kérni kelljen, ez megint egy plusz gát. Vagy mondd meg, hogy csak este adja vissza, előtte semmiképp.

2021. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ezen én is gondolkoztam, de kollégiumban élek és nem szeretném, hogyha ennek híre menne. Szeretném hogyha ez az én titkom maradna.
2021. aug. 25. 12:08
 4/16 A kérdező kommentje:

Például amikor tanulni akarok, akkor állandó késztetést érzek, hogy ránézzek a telefonomra és végignézzem, hogy jött-e valami üzenet/értesítés valamelyik oldalon. De ezek miatt kizökkenek a tanulásból és alig tudok haladni.


Persze a többi kollégista sem tud a telefonja miatt normálisan tanulni, de őket nagyon nem is zavarja, hogy kb. a tárgyai feléből megbukik, meg sokadjára kell felvennie egy tárgyat. Én viszont szeretnék tanulni, de a telóm miatt nem tudok normálisan koncentrálni.


Próbáltam már eltenni, de kevés volt az akaraterőm. Ezért gondolkodok egy ilyen masinán. Hogyha ez működne és koncentráltan tudnék tanulni, akkor simán kaphatnék elég szép ösztöndíjat is.


Szerintem teszek egy próbát! :)

2021. aug. 25. 12:52
 5/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Felesleges, nem érdemes. Vegyél olyan telót, ami nem okos, azt használd bizonyos időközökben, az a legjobb, anno azzal nekem sikerült.
2021. aug. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Arra is gondoltam, viszont vannak szituációk, amikor eléggé elveszett lennék okostelefon nélkül. Nem tudom teljesen nélkülözni, csak időnként szeretnék elszakadni tőle. Például a amikor tanulok. És te kizárólag buta telefont használsz?
2021. aug. 25. 15:31
 7/16 anonim ***** válasza:

De van másik telefonod? Mi van, ha valami baj történik? Meg úgy egyáltalán, mi van, ha mégis Tényleg szükség van a telefonra, internetre?

Rakd el jó messzire, kapcsold ki, zárd be valahova, és használd az akaraterődet. Nehogymár ehhez is egy gépet kelljen megvenni. Éljen a fogyasztói társadalom...

2021. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyébként ez valószínűleg egy reklám.😃🙂
2021. aug. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Te látsz valahol bármit, amit eladásra kínálnak? Bármit? Egy márkát egy terméket vagy valamit? Valószínűleg ez nem egy reklám.
2021. aug. 25. 17:48
 10/16 A kérdező kommentje:

# 7 Ez a rakjuk el jómesszire tanáccsal tele van az internet, mégsem látom, hogy valaha valakinek működött volna.


Arra gondoltam, hogy veszek egy butatelefont néhány ezer forintért és azt tudom használni vészhelyzetben. Amíg tanulok, az alatt a pár óra alatt csak nem fog kelleni az internet.

2021. aug. 25. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!