Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel küzd egy depressziós ?...

Mivel küzd egy depressziós ? Személyes tapasztalatok ?

Figyelt kérdés
Én voltam pszichológusnál meg régebben. Azt mondta h vagy most megyek atfele a pubertáson és ezt elem meg ilyen nehezen. Vagy depresszióval küzdök. Nekem vannak igen rossz napjaim. Sokszor felek az emberektől. Magányos vagyok. Vannak vagdosasi problemaim. Alvás zavarok. Stressz evő vagyok. Nincs onkontrolom. És pánik rohamaim is vannak. Gyakran foglalkoztatott az öngyilkosság. És meg más és más probléma. De vannak nagyon jo barátaim is. Bár ok is nagyon sokadszor megbantanak és eszre se veszik de szeretnek engem és én is őket. Amíg ment a suli ilyen problemaim voltak. De most nyáron jobban vagyok. Olyan semmi érzés nincs velem. Ott hagytam a sulit már mint a nappali szakot. Mert nm birtam ott lenni. A szüleim nm értenek meg de mondjuk nm is beszélek nekik ezekről. Más mentális problémával küzdőnek milyenek a napjait. Mit szeret ? Mit utal milyen egy napja ? Vannak jo napjai ? Felek h megint kezdődik majd előről ez az egész
2021. aug. 26. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Nincs értelme felkelni, lefeküdni, munkába menni, szépnek lenni.

Én magányosnak és értéktelennek érzem magamat, azt érzem hogy soha nem lesz senkim, se barátaim se barátnőm.

2021. aug. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Úgy érzed egy senki vagy, úgy érzed mindenki lenéz, senki nem szeret, és csak a a terhére vagy a körülötted lévőknek. Nagyon erős hangulatingadozások, sötét, kilátástalan gondolatok. Magány, rosszkedv, szorongás 0-24-ben. Súlyosabb esetben öngyilkossági gondolatok, esetleg kísérletek.
2021. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Mire kaptam a lepontozást? Arra, hogy leírtam én hogy éltem meg? 2-es vagyok.
2021. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Félre nyomtam.
2021. aug. 26. 12:00
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Semmi baj :) :)
2021. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
2-es, én dettó. Próbálok a körülöttem lévőkkel normálisan kommunikálni, mert tudom, hogy segíteni akarnak, de ehhez kb meg kell magam erőszakolni, mert folyton feszült vagyok emberek társaságában es ettől hamar kifáradok es csak egyedül akarok lenni. Vannak könnyebb napok, amikor kicsit el tudom engedni a negatív gondolatokat, de akkor sincs kifejezetten jókedvem, akkor vagyok amolyan semleges állapotban. Belőlem leginkább a magány hozza ki ezt (bár vannak körülöttem, akik szeretnek es támogatnak, de úgy érzem senki nincs aki igazán megért)
2021. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Anonim24092006 válasza:
83%

Hirtelen minden értelmét veszti. Nincs kedvem élni, elmerengek olyan dolgokon, hogy esetleg hogyan tudnám kioltani az életem. Rengeteg pánikrohamom van. Vissza fojtom a dühömet és egy idő után ez hatalmas mértékben kitör belőlem. Ha emberek közelében vagyok össze szorul a gyomrom, hányingerem támad és egyszerűen sírva fakadnék. Nem tudok aludni éjszakánként, ha reggel felkelek az első gondolatom, hogy: miért keltem már fel megint.

De van hogy szeretnék kimozdulni, de közben nem szeretem elhagyni a házat. Szeretnék normális barátokat találni, de nem szeretek emberek közé menni, ismerkedni, szocializálódni. Szeretnék egyedül lenni, viszont nem szeretnék magányos lenni. Egyszerre érzek mindent és mégis semmit.

Meglátom magam a tükörben könnyek mardossák a szemem és gyűlölködve nézek magamra. Tövig rágom a körmeimet, harapdálom a számat, ropogtatom az ujjaim és csipkedem a bőröm. A legrosszabb az, hogy úgy érzem megérdemlem a rossz szokások okozta fájdalmat. Eltaszítok mindenkit magamtól. Legszívesebben ordítanék, de egy hang sem jön ki a torkomon. Mégis ha valaki megkérdezném hogy hogy vagyok, azt felelném hogy nagyszerűen mert lehetetlen elmagyaráznom hogy mi játszódik le a fejemben úgy hogy én sem értem.

2021. aug. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!