Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki eltudná nekem magyarázn...

Valaki eltudná nekem magyarázni, hogy akik alkoholisták miért nem teszik le a piát?

Figyelt kérdés

A bátyám van ebben a helyzetben, egész álló nap a kocsmában van, nincs egy józan pillanata sem. Így a felesége elfogja hagyni. Van egy közös gyerekük aki 6 éves. Egyszerűen felnem fogom, hogy hogy lehet a pia fontosabb mint a saját családom?!

Nagyon sajnálom a feleségét mert mikor a bátyám iszik agresszív…. Már annyit beszéltünk vele, kértük, hogy menjen elvonóra, de nem akarja letenni a piát.



2021. aug. 26. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert függők, fizikailag és lelkileg is szarul érzik magukat ha nem isznak.
2021. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
mert rosszul vannak ha nem isznak. segitsetek neki, kuldjetek rehabra, ha ugy van a felese adjon neki ultimatumot, vagy akar koltozzon el egy idore a gyerekkel
2021. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

*Előre leszögezném hogy nem vagyok alkoholista.

Emlékszem amikor egyszer nagyon ideges voltam egy egyetemi tárgy miatt.

Szorongtam.

Ittam egy sört aznap este. És hírtelen lenyugodtam tőle. És persze ez megijesztett. Eszembe jutott tőle hogy miért is függenek az alkoholtól sokan.

Én személy szerint az ételtől függöttem. Amikor szomorú voltam édességgel csitítottam a bánatom.

A függők bizonyos szereket használnak fel egy betömhetetlen lyukat a lelkükben.

Így tudják átmenetileg lecsillapítani a fájdalmat. Persze ezek a szerek lassan tönkreteszik őket. Májat, vesét, agyat,stb.

Nehéz leszokni valamiről amitől függesz.

2021. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Van sok függőség, de a sok evést ha abbahagyod, akkor nem halsz bele, az alkoholt ha megvonja egy függő, abba belehalhat. Ezt csak orvosi segítséggel, gyógyszerekkel lehet abbahagyni. Sajnos ez olyan, hogy mindig egyre több kell a szervezetnek, ha nem iszik nagyon rosszul van, muszáj pótolni folyamatosan.
2021. aug. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet leszokni, ha a függő lelkében zavart keltő tényezőt megváltoztatjuk. Anélkül kidobott pénz, idő és próbálkozás a leszokás 95%ban.

Tehát pl ha azért iszik, mert rosszban van mondjuk a szüleivel, akkor a legjobb dolog, ha kibékülnek vagy ha nem is, de nagyon komolyan feldolgozza azt a traumát. Remélem érthető ennek a dolognak a természete.

2021. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A pia jóbarát, a koporsóig vele marad.
2021. szept. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!