Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pszichiáter csak...

Minden pszichiáter csak beszéltet, és nem ad tanácsot vagy útmutatást?

Figyelt kérdés
Két pszichológusnál jártam eddig. Az egyikhez kb 2 hónapig jártam rendszeresen, heti egyszer-kétszer, a másikhoz kicsit tovább. Mindkettő csak beszéltetett. Igazából szinte meg sem szólaltak, néha már jó néhány másodpercig kínos csend volt, mert én már nem tudtam, mit meséljek, nekik meg mintha nem jutott volna eszükbe, mit kérdezzenek. Így nem ért semmit az egész. Nekem szükségem lenne valami valós terápiára, ami kigyógyít a lelki defektemből, mert így képtelen vagyok normális életre, párkapcsolatra stb. Lelkileg el vagyok fáradva, az életem csupa megfelelési kényszer, agyalás, bizonytalanság, szorongás. Hova fordulhatnék? Próbáljak meg egy újabb pszichológust, vagy mindegyiknél ez a terápia?
2021. aug. 27. 14:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul írtam. Nem pszichiáter, hanem pszichológus!
2021. aug. 27. 14:19
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Végig sem olvastam, nekem olyan tapasztalatom van hogy csak "muszájból" csinálta...

Még suliban volt az egész, nem kezdtek velem semmit.

2021. aug. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Sehol nem fogják megmondani, hogy mit csinálj. Nekik a jó kérdéseket kell feltenni, hogy a megfelelő válaszokra rátalálj. 2 hónap meg kevés a változáshoz, ha el tudod engedni magad, tudsz őszinte lenni, akkor ne válts. Ha úgy érzed, hogy nem vagytok összhangban keress mást.
2021. aug. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Amikor hallgatnak, akkor az óradíj lebeg a szemük előtt.
2021. aug. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

A pszichológusnak nem célja, hogy függőségi helyzetet hozzon létre közted és közötte.

Ha megmondaná mit csinálj azzal nem szüntetné meg a problémát csak magára venné.


A cél hogy a megfelelő kérdések megválaszolásávalnte magad jöjj rá a problémára.


Nem minden pszichológus csinálja ezt jól, de ne várd el hogy megmondja, mit tegyél.

2021. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%
Az a szakember, aki nem tud úgy feltenni kérdéseket, hogy magad rájöjj a megoldásokra, semmit nem ér. Se pszichológus, se pszichoterapeuta egyébként nem ad tanácsot!
2021. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Igen, mindegyik olyan, mert nem az a feladatuk, hogy megmondják mit csinálj,hanem hogy kérdezzenek és a kérdéseik által kellene NEKED rájönnöd, hogy mi a probléma, merre indulj, mit csinálj, stb.
2021. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Az első volt, hogy kérdezett, de nagyon nem oda illő dolgokat. Volt, hogy nem is értettem, hogy jön ez a témához. Volt, hogy egyszerűen elnevettem magam, mert nevetséges volt az összefüggés.

A második sosem kérdezett. Én mondtam, ami eszembe jutott, ő meg bólogatott és mosolygott, néha megdicsért, hogy milyen jól következtetek pl. Egyedül éreztem magam a helyzetben, és már egy idő után olyan volt, mintha egy vázának mesélnék. Elmondtam mindent magamról, ami szerintem a problémám gyökere, ő meg csak mosolygott megértőn, kedvesen. Nem vártam volna, hogy ilyeneket mondjon: "nézze, Önnek azt kellene tennie, hogy...." De kérdésekkel irányíthatta volna a dolgot. Pl: " Ezt Ön hogy élte meg? Később javult a kapcsolatuk? Elgondolkodott valaha azon, hogy....."

Én úgy képzelném, ennek valahogy így kéne működnie, hogy kérdésekkel terel, nem csak néz.

2021. aug. 27. 15:07
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
Szoktak beszélni. Nem mondja meg, mit tegyél, de segít rávezetni, irányított kérdéseket tesz fel, saját tapasztalatot is elmesélhet, javasolhat dolgokat. Én is voltam olyan pszichológusnál, aki csak annyit szólt időnként, hogy "aha, ühüm". Ha ilyet fogtál ki, keress másikat!
2021. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy másikat.
2021. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!