Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineosok tudnátok nekem...

Borderlineosok tudnátok nekem segíteni kérlek?

Figyelt kérdés
Kezdek egyre jobb viszonyba kerülni egy BPD-s lánnyal, előre is kérem hogy légyszi semmilyen menekülj tőle hozzászólás ne legyen. Szóval a lényeg az, hogy szeretném megérteni, hogy ez milyen is, persze rengeteg helyen olvastam már róla, de sehol sem azt írják le hogy konkrétan milyen érzés. Pl. krónikus üresség, félelem az elhagyástól, mániás időszakok oké oké, de ez milyen? Kezdem megkedvelni és szeretném megismerni a problémáját el tudnátok ezeket magyarázni nekem kérlek?

2021. aug. 28. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy az?

(Bocsi hogy nem segítő, én is figyelem a válaszokat mert érdekel)

2021. aug. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Ez olyan, hogy azt hiszed, m inden oké, és egyszer csak ok nélkül elkezd ordítani veled, mintha idegen lenne, elhord minden ocsmány állatnak, és olyanokkal vádol, amiket sosem tettél meg. És ettől fogva rendszeres ez a dolog. Mindennek te leszel az oka, ha esik az eső, ha fáj a lába, mindig te vagy a világ bűne.
2021. aug. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1 Onnan hogy említette már, de azért még lehet tolakodó lenne ha csak úgy elkezdeném ehhez kapcsolódó kérdésekkel bombázni
2021. aug. 28. 01:08
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Hat pedig a legjobb, hogy menekulj tole. Mondanam, hogy segits neki, de ha beleszeretsz kozben meg az nem jo. Egy mentalis beteggel nagyon nehez normalis parkapcsolatot kialakitni enis borderineos vagyok csak ferfi es bizony a mentalis betegsegem vagta tonkre mindegyik eddig kapcsolatomat.
2021. aug. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 te borderline vagy vagy csak kívülről tapasztaltad? Mert itt engem most az érdekel hogy ezt neki belülről megélni milyen érzés
2021. aug. 28. 01:10
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
2-es vagyok, kívülről tapasztaltam kapcsolatban. Az elején 3 hónapig erősen rád függeszkedik, sosem tapasztaltál még ilyen ragaszkodást, aztán egyszer csak egy másik ember jön be az ajtón, aki attól fogva pár naponta megkínoz, aláz, ártatlanul vádol, ocsmányul néz rád, mintha véres rongy lennél, pofákat vág, szándékosan bánt, közben panaszkodik, hogy ürességet érez. Gondolom, az ürességet tölti ki a kínzásoddal. Ha peched van, ütni is fog előbb-utóbb, az enyém az exét leütötte egyszer. Iszik mindennap, részegen olyan ijesztő, mint akibe belebújt az ördög, drogozik, mindent bevesz, ami csak árthat.
2021. aug. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerd meg. Mindenkinél másképp nyilvánul meg a borderline. 9 tünet van, 5-re megkapod a diagnózist, de ez bármelyik 5 lehet. Illetve nem is biztos, hogy mindenkinél ugyanaz a tünetek intenzitása.


Nekem pl. dührohamjaim annyira nincsenek, hogy sokan csodálkoznak, hogy tudok ilyen nyugodtan meglenni. Call centerben is dolgoztam, és ott is mondták, hogy csodálják, hogy vagyok képes ilyen nyugodtan beszélgetni az ordító ügyféllel. A féktelen önkárosítás sem jellemző sem, sőt, én különösen óvatos vagyok mások képest. Ami nálam nagyon erős, az masszív önutálat, gyors hangulatváltozás, stresszhez kapcsolódó paranoid gondolatok. Ám nem biztos, hogy ugyanez a jellemzés a kérdésben szereplő lányra is igaz.

2021. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!