Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik borderline-osok: nektek...

Akik borderline-osok: nektek nem lett nehezebb az életetek a diagnózis után?

Figyelt kérdés
Igazából már egy jó ideje tudtam, hogy valami nincs rendben velem, és nagyon élesen meg is fogalmaztam azokat, amik végül is a borderline tünetei, de csak a diagnózissal "állt össze a kép". Viszont túlzottan is összeállt, azóta, hogy egyre többet tudok meg róla, és egyre több dolgot értek meg utólag, úgy érzem, hogy még a jól funkcionáló részeim is hamisak, és azt is megkérdőjelezem magamban, amiben eddig nagyjából biztos voltam. Eddig azt hittem, hogy csak kedvezőtlenül alakultak dolgok az életemben, és ezeket egy jó szakemberrel és terápiával helyre lehet tenni, de most már kezdem azt hinni, hogy ez egy ábránd, és hogy az a jól funkcionáló részem nem is létezik. Mióta olvastam a tünetekről, gyakrabban érzem a tüneteket. Valahogy olyan, mintha engedelmeskednék a diagnózisnak. Mintha az identitásomat most már ez határozná meg.

2021. júl. 25. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Az első pár hétben vagy hónapban, mikor utánaolvasgat az ember, akkor szerintem mindenkinek ez van. Alapból labilis identitáshoz még hozzácsapnak egy ilyen diagnózist, persze hogy bezavar. Kell egy jó terapeuta.
2021. júl. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az az érdekes a dologban, hogy én amúgy már másfél éve kaptam a diagnózist, de utána vagy fél évig nem tudtam, hogy az "érzelmileg labilis zavar" az pepitában a borderline. Utána kb. még fél évig meg nem foglalkoztam vele, mi ez. Mióta elkezdtem utánaolvasni, azóta van ez, és most már tényleg egyre gyakrabban vannak önsértő gondolataim, mivel azonosulok a betegséggel, és egyre kevésbé van bennem remény, hogy ki fogok jönni ebből az élethelyzetből. Ha valami jól működne vigaszként az életemben, az talán jó lenne, de se a magánéletem, se a karrierépítés nem működik, mindkettőben kamaszkori szinten vagyok elakadva. Minden évvel egyre rosszabbnak érzem a helyzetet.
2021. júl. 25. 22:48
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
Az a baj, hogy úgy akartál hozzáállni, hogy ennek kell lennie és elkezdted magad figyelni. Tapasztalatból tudom, hogy a borderline 99%-ban elmúlik, ha az ember elkezd dolgozni vagy valamivel leköti az energiáit.
2021. júl. 26. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
3-as én úgy tudom, a borderline nem múlik el csak úgy. Ha jól tudom, egy idő után enyhülnek a tünetek, majd 40 fölött kábé. Kérdező, szerintem pszichológus segítene ebben, ami egyébként is kellene neked, ha ilyen problémával küzdesz. Egyébként is van az a jelenség, hogy ha elkezdünk betegségekről olvasni, akkor felfedezzük magunkon a tüneteket. Természetes, hogy nálad is ez van, hiszen még diagnózist is kaptál róla. De nem minden borderline egyforma, ez egy spektrumzavar, vannak enyhébb és súlyosabb esetei. Tényleg jó lenne neked segítség, hogy ne azért legyenek önsértő gondolataid, mert olvastad, hogy az is egy tünet.
2021. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, csak próbálj meg borderline-nal foglalkozó szakembert találni, aki ér is valamit...
2021. júl. 26. 12:50
 6/15 anonim ***** válasza:
nap-kör egyesület, vikote kifejezetten velük foglalkozik
2021. júl. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Vikotéhoz minimum fél év bejutni, Napkörbe se egyszerű. Körbejártam már viszonylag a hazai lehetőségeket.
2021. júl. 26. 15:06
 8/15 anonim ***** válasza:
Elhiszem, de egyszer csak be lehet jutni hozzájuk.
2021. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki nem "ezzel foglalkozik", még lehet jó. Sok terapeutánál jártál már?
2021. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen.
2021. júl. 26. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!