Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hívják azt az állapotot...

Hogy hívják azt az állapotot amikor gyászában valaki az alkoholba menekül és elfordul a családjától is?

Figyelt kérdés

Két ilyen ismerősöm nagypapájával is megesett, hogy elvesztette a társát, és gyászában teljesen az alkoholba temetkezett, és az addigi jó családi kapcsolatait teljesen tönkretette.

Van erre valamilyen szakszó? Azon kívük hogy alkoholista lesz?

Jó lenne erre valamilyen megoldást találni.

Mert ugye segítséget nemhogy nem kérnek, de még agresszívan el is utasítják.



2021. aug. 30. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha nagyon muszáj szakszót használni, úgy elakadt gyászfolyamatnak nevezném.

A gyász egyénenként nagyon különböző, de amikor ilyen szintű elakadás van, ott valami másféle lezáratlanságok/feldolgozatlanságok vannak a háttérben.


Terápiával lehet feldolgozni, de csak akkor, ha az illető is akarja.

2021. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ez fel nem dolgozott gyász + alkoholizmus. Minden esetben szakember tuzd rajta segíteni.
2021. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is elakadt gyászfolyamatról van szó.

Nekem “csak” elváltak a szüleim, de apukám azóta sincs jól, pedig már 14-15 éve elváltak. Az alkoholba menekült, és olyan szinten hanyagolta el magát, hogy már anyu ajánlotta fel neki, hogy levágja a haját. A válás is veszteség, amit megfelelően fel kell dolgozni, különben ez van.

2021. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem "menekülés". Nem akarja meglátni a nyilvánvalót. Így alkoholista lesz.

Nem jó út.

2021. aug. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
miért az nem normális, hogy szeretem ájulásig inni magam és a gatyámba hugyozni?
2021. okt. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!