Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem házilag a...

Hogyan kezeljem házilag a depressziót,ha nincsen a környékemen szakember ?

Figyelt kérdés
2021. szept. 1. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos ez nem az a dolog,amit otthon egyedül meg tudsz oldani. Legalábbis nem jellemző. Ha tényleg nincs elérhető távolságban szakember, ma már lehet online formában is részt venni terápián, olvass utána.
2021. szept. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Ha szeretnél, írhatsz nekem is.

Nem vagyok orvos, de átestem én is a depresszión nagyon fiatalon, tudom, min mehetsz keresztül.

Sokszor az is segítség, ha leírhatod. Persze ettől nem fogsz meggyógyulni, de egy picit jobban érezheted magad.

L

2021. szept. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem a szaunázás beválik. 1 napig kiegyensúlyozottabb vagyok.
2021. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

A depresszión szakembernek kell segítenie, nem olyan mint a köhögés hogy a gozolestol jobb lesz ha épp nincs patika.

Online is lehet terápiára járni, Skype-on ha jól tudom, vannak erről fórumok, tudsz választani szakembert.

2021. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Házi pálinka.
2021. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
5-ös, legalább hülyeséget ne írj, ha hasznosat nem tudsz!
2021. szept. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Ne fogyassz alkoholt.

Próbálj meg kialakítani egy rutint, hogy ne strukturálatlanul teljen az idő.

Mozogj valamit. Tornázz, biciklizz, menj el sétálni. Elég jó esélye van, hogy javul tőle a közérzeted.

Ha úgy tapasztalod, hogy az édességtől jobb kedves lesz, akkor időnként jöhet egy kis csoki (ne vidd túlzásba).

Fordíts elegendő időt alvásra. Elalvás előtt meditálj (akár csak a légzésedre koncentrálva) vagy relaxálj.

Könyveld el sikerként, ha terv szerint el tudsz végezni valamit. Jegyezd meg az apró sikereket.

2021. szept. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Időről időre tudatosítsd, hogy ez egy hullámvölgy, egy átmeneti állapot, amiből ki lehet jutni.
2021. szept. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!