Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy fogadtassam el másokkal,...

Hogy fogadtassam el másokkal, hogy időnként vagdosom magam?

Figyelt kérdés
Nem folyamatosan vagdosom magam, csak ha valami nagyobb problémám van. Nekem ilyenkor ez az egyetlen, ami segít,megnyugtat...ezért nem is akarom elhagyni ezt a szokást.

2021. szept. 3. 16:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
láthatóan nem segít neked
2021. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
Ezt nem elfogadtatni kell, hanem segítséget kérni.
2021. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
20%
Adj nekik kést.
2021. szept. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
milyen terápia tart 8 évig?
2021. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem elég, ha eljársz terápiára, akarnod is kell a leszokást a vagdosásról, különben nem segít. Én is évekig csináltam mindenféle önsértést, mindig valahogy kimagyaráztam, amikor meglátták a sebeket. Aztán eljutottam olyan szintre, hogy annyi vágás volt a lábamon, hogy azokra már nem találtam kifogást. Ekkor határoztam el, hogy leszokok. Egy éve járok terápiára, de nem volt semmi haszna, amíg bennem is meg nem lett az akarat. Ez tényleg így mûködik.

Aki nem tudja, milyen ez, az nehezen fogadja el, ha mégsem szándékozol leszokni. Ha szerencséd van, akkor nyitottan állnak a dologhoz és nem kezdenek ítélkezni, és nem mondják, hogy õrült vagy. Viszont nem egy barátom amikor megtudta, onnastól elkerült, volt aki elõször foggal-körömmel próbált meggyõzni, hogy mennyire nem vagyok normális és csak eztán került el.

Tapasztalatom szerint ha õszintén elmondod, hogy mi van a vagdosás mögött, az segít másoknak is megérteni és megbarátkozni vele.

De sokkal kevésbbé negatív amúgy a reakció, ha próbálsz leszokni és ezt is elmondod.

2021. szept. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"8 éve járok terápiára..." Ugyanahhoz a terapeutához? Mert akkor komolya a baj. Ha 8 év alatt 8 terapeutád volt, akkor is.

"Kezdem azt hinni, hogy menthetetlen vagyok." Ennyitől még nem.

"Azt nem akarok...ahhoz túlságosan ragaszkodom a pszichológusomhoz." Az baj. Ő nem a barátod, hanem a segítőd. Azért van, hogy a segítségével megtanuld úgy intézni a dolgaidat, hogy őrá ne legyen szükség.

A vagdosás oka lehet, hogy "érezzen valamit", mert belül üres. Vagy figyelemfelhívás öngyilkosság helyett. Vagy önbüntetés, mert "Szart se érsz, fiam.". Na melyik?

Ha 8 éve jársz terápiára, akkor ez lehetséges:

1. Rossz a terapeutád, rossz terápiás módot alkalmaz.

2. Te nem foglalkozol a terápiával. Csak odajársz, kérdeznek, válaszolsz, és amikor kilépsz az ajtón vége. Azaz leszarod magadat vagy a csodát várod. Ez nem így működik.

3. Az önbántalmazás oka nagyobbrészt rajtad kívül áll (alkoholista, érzelmileg-fizikailag zaklató szülő stb), és nem javul.

4. Egyéb vagy a fentiek kombinációja.

5. Kamu a kérdés.


"csak ha valami nagyobb problémám van" Magyarul nem tudod magadat megnyugtatni (ami igencsak szükséges az önálló emberhez), nem tudod a stresszt kezelni. Miért? erre mit mondott a terapeuta?

2021. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!