Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van még itt valaki, aki...

Van még itt valaki, aki brutális méretű hipochondriával küzd? Ti hogy tudtok ezzel megbirkózni? Járok szakemberhez, de ezzel nem tud mit kezdeni...

Figyelt kérdés
Főleg a rákfóbiám durva, de lassan már becsatlakozik hozzá minden...

2021. szept. 4. 19:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
nem szia heló
2021. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok, engem ez a kibeb*szott járványhelyzet tett taccsra végleg, bár előtte se volt egyszerű a helyzet. Nem tudom, mit lehetne vele kezdeni. Lehetőség szerint próbálok nem nézelődni a neten orvosi témában, de nehéz megállni. Főleg az ilyen Webbeteg, Házipatika és társai jellegű oldalakat jobb kerülni, ott mindenből kihozzák a rákot, meg egyéb halálos kórokat.
2021. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1.: Remélem most örülsz a céltalan, szánalmas trollkodó fejeddel...


2.: Igen, sajnos az is szerepet játszott nálam is, plusz a sok családi sz.r és volt is kitől örökölni. Sok dolognak már én se nézek utána inkább, elegem lett a hullariogatásból.

2021. szept. 4. 20:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a pánikbetegség búcsúajándéka a hipochondria 😐

A környezetemben kb. mindenki hülyének néz. A rossz az, hogy amúgy mindig kijön rajtam tényleg valami gelva.

2021. szept. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én is sajnos ezzel küzdök. A járványhelyzet egy jo kis tisztaságmániát is rátett.
2021. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Akkor vagyunk így egy páran sajnos. 😢 Borzasztó egy agybaj, és ahogy látom, csak romlik, nem javul. Pánikbetegség nálam is befigyel. Ha valami nyavalyáról olvasok / hallom, szinte azonnal elkezdem a tüneteket észlelni, behergelem magam, aztán jönnek a rohamok...
2021. szept. 4. 20:59
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbalom magam leszoktatni ha tudtok valami praktikát akkor vevő vagyok rá. Tegnap jöttem ra hogy este pl rosszabb es hosszasan csak a neten bujom a dolgokat. Ha elrakom a telefonom messze akkor nyugodtabb vagyok.
2021. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nalam pont forditva van, a hipochondria bucsuajandeka a panikbetegseg :)

En tul tettem magam rajta, kozel 7 evembe kerult, ebbol 3-4 nagyon durva volt. Nem kimondottan a hipochondriat kell kezelni, hanem a melyen meghuzodo okot. Ha a dokival megfejtitek, akkor azt lehet kezelni.

En egyebkent felszinesen ugy kezeltem a dolgot, hogy jott egy tunet, hogy uristen, zsibbad a bal karom, biztos infarktus. Itt megalltam egy pillanatra es feltettem a kerdest magamnak: ha egy ismerosom idejonne hozzam, hogy "Ah figyelj mar, ugy zsibbad a karom, szerinted mi lehet ez?". Egyertelmuen azt mondanam, hogy "Ah hagyjad, biztos elfekudted vagy megeroltetted, beutotted az ideget vagy barmi, majd ekmulik". Aha, es itt jott a felismeres... Hogy ha masnak ilyen egyebkent teljesen realis dolgokat tudnek mondani, akkor magamat miert temetem? Itt magat a hipochondriat kezeltem es szepen lassan lenyugodtam honapok alatt.

A melyen gyokerezo ok pedig anyam volt, aki kicsi koromtol kezdve belengetett egy problemat, de soha nem lett megoldas. Par pelda: "Nem jott meg a menstruaciod, biztos valami hormonalis bajod van". "Az, hogy ennyit alszol az nem normalis, biztosan depresszios vagy". "Szerintem anorexias vagy, azert eszel ilyen keveset". "Biztosan a mandulad miatt hullik a hajad, meg kell nezetni". "Szerintem szajpeneszed van". Ezekkel a dolgokkal soha nem vitt orvoshoz, soha nem lett megoldas ra. Tulajdonkeppen ott logtak a levegoben ezek a dolgok, hogy "beteg vagyok, bajom van, nagy baj van" es tudatalatt ez dolgozott, mert elhittem, hogy valami gond van velem es esetleg meghalok. Amint lett sajat keresetem szinte egesz havi fizeteseket hagytam maszek rendeleseken, mindenfele bajomat vizsgaltattam folyamatosan, ha egy megoldodott jott a kovetkezo elmeletem, hogy eppen milyen rakom van. Es ez annak volt koszonheto, hogy eveken keresztul azt hallgattam, hogy nagyon komoly bajom van, de vegul sose derult ki, hogy tenyleg bajom van-e, ketelyek kozt voltam hagyva. Es egyebkent ennek az ellentete is hipochondriat okozhat, ahol a gyereket tulfeltik es mindennel orvoshoz hurcibaljak.

Gondold vegig, hogy gyerekkorodbol van-e olyan emleked, ami ezzel osszekotheto, ugy konnyebb kezelni a problemat. Azert irtam le az en tortenetemet, hogy hatha kis iranymutatast ad, hatha vannak hasonlo momentumok es el tudsz indulni valamilyen iranyba a teljes megoldashoz. :)

Nem mondom, hogy teljesen elmult, mert egy pici fejfajasnal az az elso gondolatom, hogy strokeom van, de mar nem porgok ra, nem parazok ra, nem nyomasztom magamat ezzel napokig, hetekig, csak a gondolat toredekeig jon elo az erzes, aztan el is mulik.

2021. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja es tenyleg nem szabad olvasgatni a neten, de gyogyszer betegtajekoztatohat sem, minel jobban beleassa magat az ember, annal rosszabb. Annyi elonye van egyebkent ennek az allapotnak, hogy rengeteg betegseget ismerunk, a bajt konnyen felismerjuk, de amennyire aldas, annyira atok is ez.
2021. szept. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen 8-as, kb. nekem is pontosan ezek voltak az okok, kezdve a menzesszel, ami nem állt be, anyám meg magából kiforulva tombolt velem, hogy de mejünk orvoshoz de menjünk orvoshoz, biztosan óriási bajom van, és szerinte ilyen problémától be is lehet kattanni agyilag. Eredménye az, hogy alig merek elmenni orvoshoz, mert úgy vagyok vele, hogy biztos csak szörnyű hírt kapnék. Jah és amúgy fóbiám van a terhesség és a szülés puszta gondolatától is, szóval saját család eseteben élből kilőve.


Nagyapám is hipochonder volt amúgy, annyit nem lehetett neki mondani, hogy meg voltam fázva, mert már attól az infarktusig tudta magát idegesíteni. A múlttal, ami ezt kiváltotta tisztában vagyok, de leküzdeni nemigen tudom. :/ Némileg az autogén tréning pánikroham esetén segít, de a hipochondriám nem nagyon enyhül, max. bizonyos időre lecsendesedik.

2021. szept. 4. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!