Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochondria ellen?

Hipochondria ellen?

Figyelt kérdés

Elsőnek is azzal szeretném kezdeni, hogy nem szeretnék nyugtatókat meg hasonlókat szedni, mert félek, hogy rászokok, és rosszabb lesz, nem merek majd azok nélkül élni. Háziorvos írt ki Medazepamot, de nem szedem.


Több kérdésem is volt már. Viszont egyre jobban kezdek oda eljutni, hogy tényleg fejben van a gond. Egyik nap semmi, aztán meg minden sz.r.


Amikor minden jó, nincsenek ilyen hipochondria szerű hülyeségeim, lefoglalom magam stb. Viszont ha valami kizökkent, akkor vége. Pl. ha közeli ismerősnek lesz valami komoly baja, én is keresem a tüneteket magamon, hisz senki sem gondolta volna, hogy nála is ez lesz (pl. rák). Vagy ha valami banális dolog történik, mint pl. most, hogy megsérül a lábam. Azért mondom banálisnak, mert hát ez sem kellemes, de ez "csak" mozgásszervi dolog, nem halálos. Viszont nekem ez nem elég, egyből keresem tovább a gondokat, hogy biztos lesz egy trombózis vagy embólia, mert sokat pihentetem stb. Aztán olvasok róla, és egyre több tünetet észlelek magamon, majd jön a szorongás. Volt egy nehézlégzésem, azt hittem embólia, azóta megint, majd elmúlt 90%-ban, most feszül a vádlim kicsit, meg volt egy hirtelen éles fájdalom a bokámban, ez megint elég volt ahhoz, hogy kizökkentsen.


Pedig több orvos látott. Ortopédián sem mondták, hogy szedjek véralvadásgátlót (bár nem is kérdeztem). Pedig tudta a doki, hogy pihentetem. Ügyeleten pánikrohamot mondtak. Háziorvos is nyugtatót írt, szóval gondolom ő is szorongás miatt írta ezt. Komoly kardiológus vizsgált meg (aki belgyógyász is, főorvos, környék legjobbja), azt mondta egészséges, fiatal szívem van, trombózisra nem lát okot és szerinte szorongok. Ő kért vérképet is. Vér és vizelet háziorvos szerint rendben van. Azóta még az is kiderült, hogy a lábammal sincs komolyabb baj (MR és röntgen). Augusztusban megyek pulmonológiára is, de úgy értem, nem oda kellene mennem, hanem pszichiáterhez...



Volt aki magától leküzdötte a hipochondriat? Ennyi orvos látott, eddig minden oké, mégsem elég, úgy érzem mindig, hogy nem alaposak, mindig találok magamnak problémát. Neten is kérdeztem orvost, azt mondta, 98%-os véroxigénszint mellett szinte kizárt, hogy bármi baj legyen, ő is szorongásra gyanakszik.


Emberek, ez a legszörnyűbb betegség, komolyan mondom. Tudom, van sok halálos betegség, azok rosszabbak így nézve, de szörnyű, amikor az ember mindezeket magába beszéli, az élete már nem a régi, folyamatos szorongás, aggódás stb...


Ráadásul mindez azóta is van, mióta a barátnőm újra dolgozik. 7 napból 6-ot, egyszer nappalos, egyszer éjszakás. Egyedül érzem magam...


Ki hogyan győzte ezt le, aki járt szakemberhez, ott mit csináltak? Én is megyek, ez így nem mehet tovább...


26/F



2021. júl. 28. 20:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Utoljára 2 éve jött rám ilyen durván a hipochondria. Akkor a fodrász megvágta az anyajegyemet. Elkönyveltem, hogy nekem annyi, mert elment a színe, aztán fekete csík lett benne. 2x kellett mennem magán rendelésre bőrgyógyászhoz, hogy meg tudjak nyugodni, na meg az eltelt idő, hogy megmaradtam, az múlasztotta el akkor...
2021. júl. 28. 20:28
 2/4 A kérdező kommentje:

Irigylem azokat, akiknek nincsenek ilyen problémái. Pl. anyukám cukorbeteg, szívére gyógyszert szed, véreredménye sem az igazi, de le sem sz.rja (jó nem úgy értve, csak nem aggódik, nem szorong). Vagy pl. mamám élettrsa többször kapott szívinfarktust, mindenféle baja van, erre 40 fokban kint újítgatja a házat és sz.rik bele az életbe, meg hogy mi baja lehet...


Viszont apukám félős és szorongós fajta, orvoshoz sem mer menni, a vérnyomását meg sem meri mérni, nehogy magasat mérjen és ezen aggódjon. Szerintem ez van rám hatással, pedig ő viccesen mindig megjegyzi, hogy ne idegeskedjek, mert én vagyok a legegészségesebb a családban.

2021. júl. 28. 20:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem a korábbi kérdéseidre is, ez nem pszichiátriai probléma, hanem szerintem egy pszichológus elég lenne, hogy helyre tegye a fejedben a dolgokat, aztán pedig hogy karban is tartsa.

Így nem túl élvezhető az élet, nem jó így, tegyél valamit ellene.

Túlságosan informálódsz betegségek után , és nagyon figyeled a tested. Ezt mindenki csinálja , ez így helyes, de a mértékkel van a gond. Mindenki fél ilyenektől nyilván, de rettegni nem kellene.

2021. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. júl. 29. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!