Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Néha tényleg úgy érzem nem bírom tovább.. annyi rossz ért az utóbbi 5 évben, mint még soha. Teljesen kivagyok. Meghalt sok rokon/ismerős, átvert egy férfi akibe halálosan szerelmes vagyok még mindig, rosszul érzem magam a munkahelyemen.. csak pár dolgot írtam le, ami idáig vezetett. Nem tudok már aludni csak altatóval, de a legrosszabb, hogy a rengeteg csalódás miatt amiket emberek okoztak nekem, már egyszerűen nem tudok senkihez pozitívan hozzáállni, mindenkiben csak a rosszat látom. És emiatt már lassan mindenki utál. Teljesen össze vagyok belül már omolva. Lehet hogy valami antidepresszánst kéne szednem? Több ismerősöm is szed, és annyira megváltoztak.. nem olyan idegbajosak, mint régen (és mint én most), és sokkal pozitívabbak. Viszont nem szívesen szednék ilyen szereket, félek a rászokástól. Pszichológusnál is voltam már de 10 alkalom után se történt semmi, úgy éreztem csak húzza az időt mindig, próbál minél több pénzt kihúzni belőlem.. ti mit tennétek?
2021. szept. 5. 10:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Valaki azt írta privátban, hogy álljak fejre és fossam le magam. Legalább ide írta volna, de úgy tűnik a nyilvánosságot nem kedveli. Szerintem neki súlyosabb problémái lehetnek mint nekem, kicsit most megnyugodtam, hogy vannak nálam rosszabb helyzetben lévők is.
2021. szept. 5. 10:28
 2/13 anonim ***** válasza:
Mitől éreznéd jobban magad most?
2021. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Őszintén, ha újra együtt lennénk a exemmel, akkor minden happy lenne, de olyan szinten hazudott és vert át, hogy ez nem fog megtörténni, mivel nem is szeretett soha hiába mondta.
2021. szept. 5. 10:34
 4/13 anonim ***** válasza:
Na, akkor valami más, amit egyedül is meg tudsz tenni...?
2021. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonymousreview60 ***** válasza:
58%

Néha tényleg úgy érzem nem bírom tovább...

Én is sírtam tegnap, táncolni sem mentem.

"Teljesen kivagyok. Meghalt sok rokon/ismerős, átvert egy férfi akibe halálosan szerelmes vagyok még mindig, rosszul érzem magam a munkahelyemen.. csak pár dolgot írtam le, ami idáig vezetett. Nem tudok már aludni csak altatóval"

Zaklatott vagy, érthető. A feszültség csökkentésére javaslom, hogy fáraszd le magadat valami jelentős erőfeszítést igénylő fizikai tevékenységgel. Erre alkalmas az aerobik vagy a futás, és sok más.

"de a legrosszabb, hogy a rengeteg csalódás miatt amiket emberek okoztak nekem, már egyszerűen nem tudok senkihez pozitívan hozzáállni, mindenkiben csak a rosszat látom."

Emiatt nem is javaslom, hogy beszéld meg ezt a helyzetet egy baráttal.

"És emiatt már lassan mindenki utál."

Ez érthető. Ha valaki negatív hangulatú, az még nem ok a többieknek az utálatra, ha azonban semmi nem-negatív reakciót nem váltanak ki a mondásaik belőle, akkor persze hogy ott hagynak veszett fejsze nyeleként.

"Teljesen össze vagyok belül már omolva. Lehet hogy valami antidepresszánst kéne szednem?"

Talán, de ezt csak a pszichiáter mondhatná meg.

"Több ismerősöm is szed, és annyira megváltoztak.. nem olyan idegbajosak, mint régen (és mint én most), és sokkal pozitívabbak."

Az addig kell, amíg helyre nem állnak.

"Viszont nem szívesen szednék ilyen szereket, félek a rászokástól."

Helyes. Jobb, ha akaratból akarod megoldani.

"Pszichológusnál is voltam már de 10 alkalom után se történt semmi"

XD Ez jó vicc. Ilyen esetben mint a tied lóf@sz nem változik ennyi idő alatt. Több idő kell ehhez. Neked nem 10 alkalom kell, hanem egy határozatlan ideig tartó terápia, amikor heti egyszer mész, amíg meg nem oldjátok te és a terapeuta a bajodat.

"úgy éreztem csak húzza az időt mindig, próbál minél több pénzt kihúzni belőlem..."

Sajnos ilyen is előfordul. :-( Ha így van, akkor le kell cserélni.


"ti mit tennétek?"

1. A pszichológus értékelése

Először meg kell bizonyosodnod róla, hogy a terapeutád valóban foglalkozik veled. Olyan klienssek, aki még sosem járt nála ekkora problémával, olyankor az első 5 alkalom lényegében csak a feltárással megy el. Utána lehet nekimenni a probléma megoldásának. A probléma megoldása nem a terapeuta dolga, hanem a tied. Ő rákérdez, szembesít, gondolkodni tanít. Ezen közben hagy gondolkodni, és várja, hogy elmondd, mire jutottál. Amikor kérdezem az enyémet, akkor sokszor az a helyzet, hogy leolt, hogy még nem fejezte be a mondandóját, csak még szavakba kell, hogy öntse a gondolatait, mert amikor mondok neki valamit, az nem azonnal alakítja ki azt a gondolatot, amit mondani akar.

Úgy tudsz megbizonyosodni a terapeuta "jelenlétéről", hogy:

- olyasmikre utalsz, amikről már beszéltél, hogy mennyire emlékszik,

- a terápián csöndben maradsz (5-10-15 perc), és figyeled, hogy utána mennyire kíváncsi arra, min gondolkodtál ezalatt,

- ugrálsz a témák közt, és figyeled, mennyire akar téged visszaterelni,

- nem a kérdésére válaszolsz, hanem amit akarsz, és mennyire akar visszaterelni.

2. Csodavárás

Sokan, amikor ilyen helyzetben vannak, csodavárásba esnek, hogy ugy a fogorvos betömi vagy kihúzza a fogat, és akkor ez lesz a pszichológusnál. Ez nem így működik. Ráadásul, ahogyan az iskolában és az egyetemen van őra és után házi lecke, itt is sokat kell foglalkozni magunkkal otthon, út közben stb. A személyi edző is gyakorlatokat végeztet, de azt nekünk is folytatni kell otthon is, lehetőleg.

Ha csak eljártál a terápiára és mellette nem agyaltál magadon, akkor lényegében a csodát vártad, és emiatt gondolod elsősorban, hogy a terapeutád csak húzta az időt.

2021. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonymousreview60 ***** válasza:
#3: Tehát a felszín szép volt, de a lényeg szar. Akkor csinálj olyan dolgokat, amikről nem hogy az eszedbe nem jut, hanem elfelejted őt!
2021. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Esetleg coach felkeresése? Edzés, megfelelő táplálkozás is sokat tud segíteni. Mindig csak egy problémát akarj megoldani, ne mindent egyszerre.

Szerintem az első, az exed elengedése.

De ha csak beszélgetni akarsz, az is jó lehet. Írhatsz nyugodtan (L)

2021. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonymousreview60 ***** válasza:
"Mindig csak egy problémát akarj megoldani, ne mindent egyszerre." Klapp-klapp (vagy taps-taps). Pontosan ezt mondja ez is 03:15-nél. https://www.youtube.com/watch?v=C7dSx3Lvp9w XD
2021. szept. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#5 köszi a hosszú választ, természetesen nem 2 alkalom után vártam a csodát, tudom, hogy akár évek kérdése is lehet. De amikor szinte minden alkalommal újra el kellett mondanom több dolgot is, amit már az elején elmondtam, akkor kicsit úgy éreztem, hogy egyáltalán nem érdeklem, csak az időhúzás érdekli. Ezt most nem tudom leírni konkrétan, de látszott rajta, hogy húzza az időt. Arra gondolok, hogy meg volt beszélve valami az egyik alkalomra, de ő teljesen másról beszélt velem, aztán a végén mondta, hogy hát ezt még a következő alkalommal megbeszéljük (ami az adott alkalom témája lett volna..). Olyan átverősnek éreztem az egészet. Tudom, keressek mást, de kerestem már, nem voltak jó tapasztalataim.
2021. szept. 5. 18:20
 10/13 anonymousreview60 ***** válasza:

"De amikor szinte minden alkalommal újra el kellett mondanom több dolgot is, amit már az elején elmondtam"

Teljesen újra vagy kiegészítve. Az, ami neked elmondottnak tűnik, nem biztos, hogy annak, aki azt nem élte át veled, szintén egyértelmű.

"Ezt most nem tudom leírni konkrétan, de látszott rajta, hogy húzza az időt."

Ez nehezen igazolható, értem a helyzetedet.

"Arra gondolok, hogy meg volt beszélve valami az egyik alkalomra, de ő teljesen másról beszélt velem, aztán a végén mondta, hogy hát ezt még a következő alkalommal megbeszéljük"

Velem is van néha ilyen a terapeutámnál. Nem mindig az a fontos, amire mi kliensek elsőként gondolunk.

"de kerestem már, nem voltak jó tapasztalataim."

Ha már a negyedik terapeuta sem oké, akkor el kell gondolkozni, hogy nem csinál-e valamit rosszul az ember.

2021. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!