Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholistává válhatok-e az...

Alkoholistává válhatok-e az alkoholmentes sörtől?

Figyelt kérdés

2016 óta nem ittam, nem is szeretnék a továbbiakban sem. Viszont... igen, most kezdődik a DE.


Kb. 1-2 hónapja iszok alkoholmentes sört, némi szünetekkel napi egy dobozzal megiszok. Ez önmagában okozhat-e függőséget? Nem tudom mit jelent pontosan az a max 0,5% alkoholtartalom, amit ráírnak a dobozra.



2021. szept. 10. 08:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem. Az alkohol miatt lehetsz az. A bódult állapot miatt, alkoholmentes söröktől nem.
2021. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek, kicsit túlgondolom. De maradok az alkoholmentes mellett, nem kell az alkoholos sör.
2021. szept. 12. 06:34
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Hogy állsz azóta is iszod? Neked melyik vált be? Én most álltam át közvetlenül az alkoholosról a mentesre. Mindig is szerettem a sört, jutalomként éltem meg (nőként is lehet így) és felvetődött a kérdés, hogy a sör ízét szeretem vagy a hatását? Hogy van-e már addikció? Mert ha nincs akkor ízlenie kell a mentesnek is! S most olyan boldog vagyok, hogy az alkoholmentes is ugyanúgy jól esik, ugyanazt élem meg a fogyasztásával!:) Szerinted ennyi komló ami ezekben van adná azt a kis megnyugtató érzetet? Én arra a minimális max.fél% alkoholra gyanakodtam ami még a 0.0-ban is lehet. Aztán lehet, hogy igazad van a komlóval.:)

Most további pozitív megerősítéseket keresve találtam ezt a cikket amit érdemes lenne elolvasnod: [link]

Olvasgatok majd még lehet vannak jobbak is, most ez volt az első amit elolvastam.:) Köszi a kérdésed, megnyugtató volt a nagyjából egyöntetű válaszokat is olvasni.

2022. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kérdésed kb olyan mint szőke nő aki azért nem újjaza magát, nehogy teherbe essen. 😑
2022. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!