Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholistává válhatok-e az...

Alkoholistává válhatok-e az alkoholmentes sörtől?

Figyelt kérdés

2016 óta nem ittam, nem is szeretnék a továbbiakban sem. Viszont... igen, most kezdődik a DE.


Kb. 1-2 hónapja iszok alkoholmentes sört, némi szünetekkel napi egy dobozzal megiszok. Ez önmagában okozhat-e függőséget? Nem tudom mit jelent pontosan az a max 0,5% alkoholtartalom, amit ráírnak a dobozra.



2021. szept. 10. 08:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ami még lemaradt. 33 éves férfi vagyok, 2016 előtt inkább csak az a bulizós ivó voltam, de akkor minden hétvégén elmentünk "bebaxcsizni" az akkori cimborákkal. Akkor úgy láttam, hogy ez értelmetlen és sehová nem vezeti az életemet, így megszakítottam velük a kapcsolatot, azóta alkoholt nem iszom. Viszont az alkoholmentes sör egy kicsit olyan, mintha a nap végén jutalmaznám magam.


Kell-e tartanom az alkoholmentes sörtől önmagában?

2021. szept. 10. 08:55
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Alkohol mentes. Azaz olyan mint a kóla csak cukor nélkül.


Tehát nem válhatsz alkoholistává egy alkohol mentes italtól.


Olyan ez kicsit mint a passzív dohányzás.

2021. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Ha 0,5%-os az alkohol tartalom akkor nem alkohol mentes
2021. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg tartalmazhat annyit, nem mindegy, de amúgy sem befolyásoló tényező.
2021. szept. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát az van a dobozokra írva, hogy max 0,5%. Lényegében arra lennék kíváncsi, hogy önmagában ekkora mennyiségre is rá tud-e kapni a szervezet?


Napi egy dobozzal iszok meg nap végén, még azt sem mondhatnám, hogy döntöm magamba az alkoholmentes sört. :)

2021. szept. 10. 09:02
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

Vannak olyanok amik teljesen 0%osak.

Keress olyat ha ilyesmitől tartasz.

Amúgy ráfüggni semmire sem jó, még az alkohol mentesre sem, igy hogy minden este iszol. Bármi függőséget okozhat, ha már hiányozna ha nem lenne.

Olyat is ismerek aki tejfüggő. Napi 2l is megiszik. Mert megszokta...

2021. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Sajtfüggőségről már hallottam, tejről még nem nagyon.


[link]

2021. szept. 10. 10:24
 8/14 Phoney ***** válasza:
73%

Önmagában nem, de kérdés, hogy miért iszod. A natúr alkoholmentesek közül szerintem egyik sem kimondottan finom ital.


Egyébként minden erjesztett élelmiszerben 0,5% alatti alkoholtartalom a megengedett, ezért lehet alkoholmentesnek nevezni. Nincs hatása.

2021. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, megnyugtat. Valószínűleg a komló miatt van. Ugyanakkor ad valami jutalomérzetet, hogy valami férfiasnak titulált élelmiszert fogyasztok.
2021. szept. 10. 15:42
 10/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
Te férfi vagy, gondolkodj hát férfi módra;; logika mentén. Az alkoholos italoknak az alkohol az egyetlen összetevője, ami függőséget okozhat. Ha azt kiveszed, mi a ménkűtől lennél alkoholista?
2021. szept. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!