Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? Hogy lehetne...

Ez normális? Hogy lehetne elérni hogy ne legyen ez?

Figyelt kérdés
Sziasztok, lehet hogy ez egy teljesen normális dolog, de engem nagyon zavar. Szóval az van, hogy amióta új iskolába járok, (ugye szeptember óta) minden reggel ilyen hányinger szerűségem van. Ez nálam akkor szokott lenni , ha új helyre megyek, de ilyen sokáig még nem tartott. Már majdnem kéthete mindennap reggel úgy kelek(amikor suliba megyek) hogy hányinger szerűség + még ilyen görcs is van , és ez általában akkor múlik el amikor beérek az osztály terembe , de még ott is sokszor stresszes vagyok , állandóan rángatom a lábam + a kezemmel vagy a nyakláncomat fogdosom vagy a tollat rezgetem. Akkor is nagyon nagyon durván ilyen hányinger szerű stresszem van amikor mondjuk több osztálytársam előtt kell beszélnem és mindenki rám néz, vagy ha egyszerűen kérdez a tanár tőlem valamit az osztály előtt akkor is nagyon rossz. De nem értem miért van ez , hiszen az osztálytársaim is kedvesek meg a tanárok is normálisak.

2021. szept. 10. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Még nem sikerült beilleszkedned, nem szoktad meg még. Ismerek egy kislányt mindennap menni kell érte suliba mert hány :s
2021. szept. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell szoknod és ismerned az embereket és a környezetet. Később elmulik. Esetleg mindig mikor észreveszed ezt akkor nyugtasd meg magad hogy minden rendben van
2021. szept. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tipikus szorongásos tünetek, amiket az új környezet vált ki nálad. Még nem szoktál hozzá, de ez érthető, hiszen csak bő egy hét telt el az iskolakezdés óta.

Korábban nem voltak ilyen tüneteid, amikor beszélned kellett egy viszonylag nagyobb csoport előtt, vagy több ember figyelme rád irányult? Ezt azért lenne fontos tudni, mert ha már korábban is voltak ilyen tüneteid a fenti helyzetben, azok szociális fóbiára utalnak.

2021. szept. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!