Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Motiváció hiány miatt van...

Motiváció hiány miatt van értelme pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés

Alapvetően összeszedett ember vagyok, pont ezért betudható lenne "lustaságnak" is a viselkedésem, de már sok ideje van így és igazából már nem tudom hogy mi van.


Másfél éve történtek velem rossz dolgok, azokból ideiglenesen kilábaltam, eléggé jól voltam, lefogytam, meg sportoltam. Aztán iskolakezdés körül visszajött az egyik probléma, plusz ráment az érttségi, továbbtanulás stb...


Azóta így elég instabilak a dolgok mentálisan, eltűnt a motivációm sok dologra. A környezetem el van hanyagolva, visszahíztam, olyan dolgokra nincs energiám amiket akarok és/vagy nagyon fontosak lennének számomra stb..


A külső ingerek tekintetében valószínűleg a legjobb ponton van az életem, és 100% boldog vagyok. Ezért is tartózkodom a pszichológustól, meg utalok a lustaságra, de nem tudom. Van hogy elgondolkozok azon hogy miket szeretnék, és mintha valami visszatartana. Legyen az egy hobbi, vagy valami fontosabb dolog amit el akarnék intézni. Viszont feleslegesen pénzt nem szeretnék kiadni.



2021. szept. 12. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit mas szemszogbol valaszolok.

Kb 3 eve tanacsoltak nekem, hogy keressek fel egy pszichologust egy mergezo kapcsolatom miatt. Par honappal kesobb megleptem ezt, es nagyon jo dontesnek minosult. Eleinte par alkalmat mentem hozza, hogy segitsen a traumam feldolgozasaban. Mar ez a par beszelgetes is nagyon sokat segitett.

Ha ugy erzed, hogy szivesen beszelgetnel valakivel, aki kivulallokent es targyilagosan tud teged szemlelni, akkor vagj bele. A leirasod alapjan ugy erzem, hogy par alkalom utan iranyba kerulnel.

2021. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz évekig járni, néhány alkalom alatt is tisztázni tudtok a kívülálló, logikus kérdései alapján olyanokat, amiket valahogy nem tudtál magadban megfogalmazni, pl hogy mik az előre és hátravivő vezérlő erőid.
2021. szept. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!