Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin 0,25 gyógyszer naponta...

Doppika kérdése:

Frontin 0,25 gyógyszer naponta 1 okoz valamit?

Figyelt kérdés
Igen stresszes az életem az utóbbi években, nagyon sokat idegeskedem. A háziorvosom Frontin 0,25-öst írt fel, azt mondta nyugodtan szedjek napi egyet. Még nem mertem, félek, hogy függőséget okoz. Azt sem tudom hatásos-e.

2021. szept. 14. 09:27
1 2
 1/15 Kulcsos7 ***** válasza:
65%

Ha betartod amit az orvos mond az adagolásról, nem okoz gondot.

Ha túl vagy a dolgon ami miatt szedned kell, abbahagyod.

Többet ér mint hányingerrel, gyomorgörccsel lenni.

Jobban démonizálják mint kellene.

Nem szabad túlzásba vinni. Ennyi.

2021. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hatásos, de könnyen okoz függőséget - ahogy írtad is.

Nekem is kellett szednem, de csak alkalmanként szedtem, nem állandóan, és ezt a dokival is közöltem, ő meg azt mondta: rendben. Azóta teljesen el is hagytam.

2021. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
30%

Igen, függőséget.



Próbáld ne ilyen retek kemikáliákkal kezelni a stresszt...


Olvass könyvet.

Ússzál, fussál, sportoljál, szexelj többet vagy mittudomén.. vezesd le valahogy a feszkót.. de ne ilyen agytompító sz@r gyógyszerekkel.

2021. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi mást nem mondott mellé, az elég butaság. Én amúgy napi kettőt szedek, két éve. Nem okoz vészes függőséget, de nyilván munkahelyi, vagy magánéleti feszültséget nem gyógyszerrel kéne kezelni, hanem pl munkahelyet váltani, személyiséget fejleszteni, problémát megbeszélni, elválni, sportolni stb.
2021. szept. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amúgy nyugodtabb lennél. Eleinte lehet hogy fáradt, tompa,de ez elmúlik.


Ezt lefejtettem.

2021. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy ésszel és óvatosan használva hasznos, de tartósan nem szabad erre támaszkodni.

Hosszú távon a stresszfaktorok csökkentése lesz a megoldás, a frontinra valóban rá lehet szokni. Én is szedtem egy időben, elég sokáig /honapokon át/, engem a 0.25 is álmosított, erre mindenképpen figyelj oda ha elkezded, nem mindegy, hogy mennyire vagy mellette éber, ha vezetned is kell például.

A tartós stressz komoly fizikai tüneteket okoz, akár infarktust, gyomorfekélyt, fokozottabb balesetveszélyhez is vezet is: ezt mimdenképpen el kellene kerülni, erre alkalmasak ezek a szerek.

Vannak olyan krízishelyzetek az életben, ami mellett igenis kell valamilyen SOS külső támogatás, főleg ha a szociális kapcsolataink kevésbé szorosak, mert az nem megoldás, hogy zokogva dolgozunk (vagy mondjuk kirúgnak, mert képtelenek vagyunk ellátni a feladatainkat, gondoskodni a gyerekekről és magunkról, stb.), tehát ÁTMENETILEG ez egy mankó lehet, és így is kell rá tekinteni.


Az aranygyökér, az orbáncfű és minden, ami a pihentető alváshoz közelebb visz (levendula, citromfű,stb.), de nem drog/alkohol, az jöhet most. Kitartás, fel a fejjel!

2021. szept. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
A frontinnal a fő gond a tolerancia, tehát, hogy egy idő után (1-2 hónap) már nem fog hatni az a mennyiség amit szedtél és emelni kell. Szóval hosszútávon napi rendszeresseggel sajnos nem szedhető.(vagyis szedhető, de nem fog hatni)
2021. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Személyes genetikától függ, h ki mikor szokik hozzá, ez lehet néhány hét, vagy néhány hónap. Érdemes tényleg csak akkor bevenni, ha már szétbsz az ideg, rosszul vagy, pánikroham, stb. Csip-csup fezültségre nem kell drogokat szedni, sétálj, fuss, relaxálj, simogass macskát, labdázz kutyával, stb. Ezek is jól oldják a stresszt.
2021. szept. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Én írtam a 4-es 5-ös választ. Azzal nem értek egyet hogy idővel növelni kell, mert nem fog hatni. Tapasztalataim szerint ez nem így működött. Azért ne felejtsük el, hogy nem marék számra szeded és nem pánikpetegségre.

Egy szem még nem drogfüggőség meg ilyesmi. Nem kell végletekben gondolkodni.

Az az egy szem nyugtat és ennyi, az első pár napban pedig álmosít, fáradttá tesz. Ennyi.

Ha pár hónap múlva elhagyod, akkor meg max két napig feszült lesz a hátizmod. Én ennyiket tapasztaltam.

2021. szept. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%
#9. Minden ember más. A hozzászokás előbb-utóbb mindenkinél kialakul, csak vkinek 2 év után, másnak meg 2 hónap után. Szerencsés vagy, hogy enyhe elvonási tünetekkel megúsztad. Én 10 hónap alatt tettem le ezeket a bogyókat, 20 hónapja tiszta vagyok, de még mindig vannak elvonási tüneteim. És nem, én sem voltam drogos, és nem szedtem marékszámra. Csak jobban hozzászoktam, és érzékenyebb rá az idegrendszerem. Mindenkinek joga van tudni a teljes igazságot, h mire számíthat ha ilyen nyugtatókat kezd szedni.
2021. szept. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!