Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Frontin 0,25 gyógyszer naponta...

Doppika kérdése:

Frontin 0,25 gyógyszer naponta 1 okoz valamit?

Figyelt kérdés
Igen stresszes az életem az utóbbi években, nagyon sokat idegeskedem. A háziorvosom Frontin 0,25-öst írt fel, azt mondta nyugodtan szedjek napi egyet. Még nem mertem, félek, hogy függőséget okoz. Azt sem tudom hatásos-e.

2021. szept. 14. 09:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10# mennyit szedtél?
2021. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6%

Hivatalosan a benzokat 7-9 hétig szabad terápiás vonzatban szedni, ennél tovább nem ajánlott/szakorvosi véleményhez kötött. Csak Magyarországon szharnak bele, boldog-boldogtalannak felírják. Általában kiegészítő gyógyszerként alkalmazzák, amíg más antidepresszáns nem fejti ki a hatását (pl. escitalopram). Utána elhagyható. Na mind1 ez csak egy kis plusz infó, aki szeretné utána olvashat... Jaa, és hozzáteszem, hogy egyes allergia gyógyszerek, és a Daedelon erősebb szedatívumként van számontartva- csak kevesen tudják ezt, és nem is lettek tőle függők.


Egyébként a 0,25-től aligha fogsz bármilyen negatív hatást tapasztalni, de ahogy írták ez egyénfüggő. Aki meg Frontin/Xanax függő, az nem ilyen dózissal kezdte. Az „akut” időszakomban 4-5mg szedtem, és nem, nem lettem dependens, elvonási tünetek nélkül leraktam. Ismertem Frontin függő személyt- kb. olyan rottyon volt, mint aki heroinnal lővi magát a nyolcadikban. (10+mg naponta)


Egyébként meg amit gyógynövényeket ajánlanak, ártalmasabbak is lehetnek, mint amennyit használnának. Egyfelől azért, mert nem csak egy aktív hatóanyag (vegyület) van bennük, kettő az, hogy szinte mindegyik máshol bontódik le a szervezetben, harmadik az, hogy pl. van ami hőérzékeny: tehát lefőzöd teaként, megiszod, csak éppen a kellő hatóanyag elpárolgott/lebomlott és ott marad a többi nemkívánatos cuccli. Nem hiába voltak régen tinktúrák. Tehát attól még, hogy valami szintetikus, vagy egy természetben megtalálható vegyületből szintetizált- nem jelenti azt, hogy méreg. Pont, hogy nincs mellette sallang, azaz tisztán azt kapod, ami kell. Ahhoz, hogy a gyógynövényelből kinyerd ami szükséges- költséges, macerás, és kell némi szaktudás is.



De, ha még mindig kételyeid vannak, keress fel egy pszichiátert/gyógyszerészt/orvosi vegyészt (inkább az utóbbit), és el fogja mondani, amit tudni kell a benzokról.

2021. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Persze 5 meg 10"mg-ok....

A kérdező 0,25mg - ról kérdez. Teljesen felesleges riogatni. Ettől persze joga van tudni hogy milyen ha valaki sokat szed.

2021. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szedheted, de 85%+, hogy tolerancia fog kialakulni (mert a benzók ilyenek)


Alig 4-5 hét után majd emelni kell, hogy ugyanannyira hasson.. 0,25-0,50-0,75 stb. Így jutnak el (tudatlan) emberek 4-6-8-10mg-ig.


Azt se értem, miért nem Xanax SR-t írt fel, ha az kéne, hogy reggel beveszed és egész nap elnyújtva hasson, azt pontosan a Xanax SR.

2021. szept. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
10# mennyit szedtél?
2021. szept. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!