Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nincs itthon forgalomban...

Miért nincs itthon forgalomban a külföldön jól bevált Alprazolam Intensol (folyékony alprazolam), illetve miért vonták ki a forgalomból a Xanax Sublingualist?

Figyelt kérdés
Ez a két készítmény a legalkalmasabb pánikbetegség kezelésére, utóbbi nyelv alatt oldódva 2-3 percen belül hat, de megszüntették a forgalmazását. Van valakinek esetleg bármilyen információja arról, hogy lesz-e helyettesítő készítmény vagy bármi más? Azért nagyon nem mindegy, ha egy tömött buszon jön rád a pánikroham akkor 2-3 percen belül vagy bő fél óra múlva leszel jobban (sima xanax).

2021. szept. 18. 17:51
1 2 3
 11/22 Grimfox ***** válasza:
74%

Ez gondolom azért van, mert a pánikbetegség ugyan hasonló tünetekkel jár a többségnél, de az oka erősen eltérhet. Ha más a kémiai állapot a szervezetben(meg persze az egyénenkénti eltérs), akkor logikus, hogy más gyógyszerek lesznek hatással rád, mint rám.

Agorafóbiára, gyors segítségként, amíg elkezd hatni a gyógyszer, tudom ajánlani az autogén tréninget. Nekem a pszichiáter javasolta, csak sajnos nem tudtam eljárni pszichológushoz, aki megmutatta volna, ezért én könyvből tanultam meg. De ettől függetlenül hatékony, és alkalmazom is, ha szükséges. Volt nem egy olyan eset, amikor gyógyszer helyett is bevált, amikor még időben észrevettem a tüneteket, és belekezdtem a gyakorlatba. Meg amikor előre tudtam, hogy stresszhelyzetben leszek, ami biztosan rosszullétet fog okozni. Noha nekem az agorafóbia nem elsődleges tünet, csak olyan 5-6 év betegség után alakult ki, és csak bizonyos feltételek mellett mutat tünetet(enyhét), az autogén tréning pozitívan befolyásolta. Más gyakorlatokat is használok, de azok nem a mentális egészség rovatba tartoznak.

2021. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

10es: szerencsésnek mondhatom magam, le is kopogom gyorsan, de mind anyagilag mind egyéb téren olyan szinten rendben van az életem, hogy én magam mondtam fel a hónap elején, hogy minimum fél évig csak a gyógyulásra tudjak koncentrálni és ki tudjak zárni mindenféle felesleges stresszt.


Köszönom a tippet Grimfox!

2021. szept. 18. 21:33
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
#12 akkor ha pénz nem számít, lehet betudod rendelni külföldről. adhdnál van ilyen, hogy olyan gyógyszert, amit itthon nem forgalmaznak be lehet rendeltetni bécsből.
2021. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Grimfox ***** válasza:
Pénzügyileg szerencsére nincs gondom, de a betegség eléggé lekorlátozta a munkalehetőségeket. Nem meglepő módon nem is szeretem a jelenlegi munkámat.
2021. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

#14 és ez nem stresszel be?


nekem az is van pl, hogy ha fáradt vagyok, akkor is beüt jobban az adhd. vagy ha pl túl összevissza eszek. szóval az összes ilyen egyensúlytalanságtól ez is billeg. meg stressztől is.


Amúgy kérdező érdekes lesz, hogy hogy alakulsz így, hogy leesnek a válladról az élet gondjai. Kíváncsi lennék. Esetleg írd majd meg ide.

2021. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én alapvetően utáltam az elejétől kezdve a munkahelyem, kényszermegoldásként mentem oda anno, pár hónapra gondoltam maximum, csak a covid miatt beragadtam oda, ezt most nem részletezném. Úgyhogy a pszichiáterem és a szakpszichológusom is egyetértett a döntésemmel. Mindenképpen megírom majd, hogy hogyan alakultam, mennyivel lettem jobban stb. :)
2021. szept. 18. 22:01
 17/22 anonim ***** válasza:
74%
#16 ennek a bécsi gyógyszer rendelésnek kérdezz utána. Valahogy megírja a doki a receptet, és akkor van valami weblap aki behozza. Csak nekem nem kellett így a részleteket nem annyira vágom.
2021. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Grimfox ***** válasza:
Közepes stressz(alapból van bőven stresszforrás), de inkább a depresszió indukáló faktor a kellemetlen, amiért nincs más lehetőségem, ez a munka pedig lélekölő.
2021. szept. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
17es: köszönöm a tippet, rákérdezek nála.
2021. szept. 18. 22:08
 20/22 anonim ***** válasza:
74%

#18 ez sem hangzik jól. nekem is ilyesmi van amúgy. olyasmit csinálok, amit nagyon nem kellene adhd-val, de így anyagilag jobb és legalább ettől nem kell félni.


amúgy olvastam olyat, hogy a pszichiátriai betegségek részben társadalmi problémák. ezért is vannak divat szerű jelenségek, hogy vannak a korszakoknak elterjedt betegségei/zavarai, olyanok amik feljönnek. mert igazából változik a társadalom és másképp nyomorítja az embereket. szóval a psziché erre reagál, ezt tagadja meg valahogy, ebből akar kitörni. pl a 1900 évek elején a hisztéria volt a no1 és aztán ahogy a nők helyzete jobb lett ez is visszaesett.

2021. szept. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!