Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is van így a szégyenérzett...

Más is van így a szégyenérzettel? 28/F

Figyelt kérdés

Ha ismerőstől olyan üzenetet kapok, aminek az elejéből lejön, hogy leszúr engem, elege lett belőlem, vegyek már vissza, akkor nem bírom végigolvasni. Mert kb. menekülnöm kell a szégyentől. Néha több óra, vagy nap múltán tudom magam ráerőltetni az olvasásra, és arra, hogy valami nagyon gáz bocsi, bocsi, igazad van, eltoltam üzenetet tudjak visszaírni.


Ugyanígy, sőt rosszabb a helyezet élőszóban. Akkor is vagy elrohanok, vagy erővel kell odatapasztanom, magam, ahol megszégyenítenek, és behúzott nyakkal állok, és kérek kb. bocsánatot. Nem úgy nézek ki, mint egy normális ember ilyenkor.


Illetve sokszor bármivel így nézek szembe, amit nagyon nem szeretnék hallani, nem bírok közel engedni magamhoz.


Mit lehet ezzel kezdeni, hogy jobb legyen a helyzet, ne viselkedjek hülyén, ne érezzem magam ennyire kínosan?



2021. szept. 21. 08:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Legyen önbizalmad és szeresd magad. Akkor mondhat bárki bármit le fogod szarni, mert nem az lesz fontos hanem amit te gondolsz magadról.
2021. szept. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pedig az lenne a megoldás, hogy elolvasod leszűröd belőle a tanulságokat, elviseled a szégyent, és legközelebb másként csinálod. Sajnos ez ilyen, emberek vagyunk mindannyian hibázunk. Másképp ugyanazt fogod játszani újra meg újra. Egy idő után kiállsz magadért, és nem hagyod hogy megszégyenítsenek, és te se szégyeníted meg magad. Annyi lesz elkúrtam ez van, és akkor?
2021. szept. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!