Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongásom van?

Szociális szorongásom van?

Figyelt kérdés
Az egész eddigi életem során mindig bántottak engem valakik valamiért (iskola, család...stb). Az utóbbi időben gyakori pánikrohamaim voltak, de ez a nyár végére alábbhagyott. Igyekeztem mindig, hogy ha rohamom van, azt senki ne vegye észre rajtam, valamikor suliban is óra közben rám jött, de féltem kimenni/szólni ezért csak ültem és magamban átvészeltem. Aztán a nyáron egyre inkább befelé húzódtam, de én így általában megvoltam, nem szenvedtem a társasághiánytól. Elkezdődött az iskola, és azt vettem észre, hogy lehet, hogy szociális szorongásom van. Menekülnék az emberek elől, nem szeretem, ha figyelnek, vagy ha beszélnem kell mondjuk órán egy tanárral, vagy csak éppenséggel rá kell néznem és ha szemkontaktust kell tartanom, elkezd remegni a szemhéjam és a fejem, majd egy kisebb epilepsziás rohamhoz hasonló érzet jön rám. Utálok mások társaságában enni is. Az utcán is mindig próbálom kerülni a szemkontaktust mindenkivel. Mindig van egy olyan érzés bennem, hogy mindenki magában elítél engem hülyének, vagy őrültnek néz. Nincs párkapcsolatom,nem is szeretnék emiatt. Ez csak szociális szorongás? Hogy lehet ezen segíteni? Hogyan segíthetek magamon? Hogyan kezeljem?

2021. szept. 21. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha írsz, holnap válaszolok.
2021. szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez szociális fóbia, amik esetenként már pánik rohamot okoznak nálad. Túl sokáig voltál egyedül, megszoktad plusz amúgyse voltál sose a társaság központjában. Most hogy visszakerültél a suliba, ahol sok ember vesz körül ez felerősítette benned a fóbiát.

Kitalálom: ha bemész egy nyilvános helyre ahol 4-5 ember van és várnod kell, leülsz és mozdulatlanul, feszülten ülsz és a padlód bámulod és azért fohászkodsz csak mehessek már innen.

2021. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!