Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan, akit lelkileg...

Van itt olyan, akit lelkileg is fizikailag is bántalmaztak gyerekként és túl tudott lépni rajta?

Figyelt kérdés

Mi, ki segített vagy hogyan sikerült? Fel szoktak törni a régi rossz emlékek? Ha igen, hogyan kezeled?

Jártam terápiára, de nem éreztem jónak, váltottam, egy darabig jártam hozzá, segített kicsit, csak sajnos akkoriban túl sokba került nekem. Olvastam pár könyvet a témában, és kb 7 év után éreztem azt hogy sikerült, erős vagyok. 21 évesen mentem el otthonról, gyakran, de nem rendszeresen kaptam verést, majd kb 13 éves koromtól pofonokat. Semmire nem jó nulla voltam apám szemében, főleg mert lánynak születtem. Jó tanuló voltam, de mert nem az ő elképzelése szerint alakult a jövőképen, ezért is rendszeres, napi szintű volt a lelki terror, folytonos fenyegetés, üvöltés, megalázás. Bármi történt, mindig mindenért én voltam a hibás, a rossz, utána meg előadta, hogy ő jó apa, csak jót akar nekem, hogy nehogy útszéli q legyek, ő a támaszom, segít. Nagyon mérgező és hazug ember. Anyut szerettem, ő jó volt hozzám, csak később tudatosult bennem, hogy ő is ugyanolyan rossz volt, mert soha nem védett meg. Élénken él bennem a kép, ahogyan egy verés után, apa még mindig kiabál velem, kicsi vagyok, kb 6 éves, összekuporodva sírok a sarokban és érte kiabálok, hogy segítsen de nem jön.

Tényleg úgy éreztem, hogy sikerült mindenen túllennem, de most hogy az első babámat várom, lehet a hormonok miatt is, egyszerűen feltörnek a régi emlékek, főleg este egy-egy rémálom után. 32 éves vagyok már, férjezett. Szüleimet 11 éve nem láttam. Tesómmal tartom a kapcsolatot, de ő nem nagyon ért meg, ő fiú, nem bántotta apa soha sehogyan. Még a hangját sem emelte fel rá. Emlékszik milyen volt velem, de nem vele történt és fiatalabb is, így nem nagyon maradtak meg neki ezek a dolgok. Az is a bajom, hogy amolyan kibékülésként el akarnak jönni hozzánk, meg megnézni az első unokát, de nem akarom. Apával egyszer beszéltem pár éve egy hivatalos ügy miatt, akkor úgy fejeződött be, hogy reméli majd a férjem megmutatja milyen az amikor igazán összevernek, mert hogy amit tőle kaptam az semmi, hazugság, kitaláció.


2021. szept. 22. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szüleiddel teljesen szakíts meg minden kapcsolatot, mert így soha, de soha nem javul az állapotod, és a gyereked is tönkre fog menni a te állandó stresszed miatt. Ők nem szülők, hanem szörnyek, akik a kicsire is veszélyesek lesznek, amennyiben kapcsolatban maradtok.
2021. szept. 22. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, apád milyen személyiségzavaros (manapság így hívják, ha valaki gonosz...), de nárciszoknál szokás, a mi rokonságukban is volt egy ilyen család, hogy a bántalmazó szülőnek van egy ún. aranygyermeke, akit kényeztet, a másikat meg gyötri, kínozza.
2021. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az emlékek egész életedben elő fognak jönni, és egyetlen módja a szenvedés csökkentésének, ha kitaszítod őket az életedből, és semmilyen kapcsolatot nem tartasz velük, de még ünnepekkor sem, az ilyen ócska emberek direkt vendégséget hívnak karácsonyra, húsvétra, hogy nagyobb közönség előtt rendezhessenek botrányt, aminek során megaláznak téged.
2021. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Sztem semmilyen kapcsolatot

Ne tarcs velünk meg hogy szülés után pénz fogadadsz el

Tudom hogy kell a pénz mindenkinek de utána az fogják

Hajtogatni hogy ők adták a gyereknek meg hogy mennyetek

Aztán mindenbe belszolnak

Ha elég nagy a távolság akkor nem lesz gond

Persze ez csak az én véleményem sok sikert

Üdv

2021. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Írtam hogy 11 éve nem beszéltem velük, csak egyetlen egyszer egy fontos hivatalos dolog miatt. Testvéremtől tudok csak róluk minimálisat. Nem tudom milyen pénzről beszélsz 4-es, nincs rá szükségem.

Hát nem ilyen válaszokra vártam..

2es, igen, hasonló a nárcisztikus személyiséghez, de nem vagyok pszichológus, csak próbáltam magamban összerakni a képet róla, hogy mi okozhatta hogy gyerekként így bánt velem. Apát is veréssel nevelték, szerinte ez normális dolog. Meg folyton az anyját látta bennem, mert hasonlít az arcom a mamáéra, meg kicsit a temperamentumom is. 18 voltam mikor meghalt a mamám (őt nagyon szerettem), utána folyton olyannak kellett volna lennem, mint ő volt, pl ugyanúgy főzzek, süssek, mert tőle tanultam és csak az a jó kaja, ahogyan ő csinálta. Meg ugyanúgy hallgassam meg és legyen ugyanolyan véleményem a dolgokról mint a mamának volt.

2021. szept. 22. 18:04
 6/6 anonim ***** válasza:

4vagyok bocsi nem gondoltam,

hogy megbantalak de volt már ilyen a rokonsagomban

Üdv

2021. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!