Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik jobban bírják a lelki fájdalmat ha fizikailag bántalmazzák magukat?

Figyelt kérdés
Nem a divatönvagdosásra gondolok. Hanem amikor ejtesz egy sebet magadon ott, ahol senki nem láthatja, és utána mintha csökkenne a lelki fájdalom.
2011. okt. 5. 16:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Beteg vagy, kezeltesd magad.
2011. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
én tudom, miről beszélsz, igen, van benne valami igazság, én is kipróbáltam, és igen, a fizikai fájdalom elnyomja némileg a lelki fájdalmat. de nem éri meg, inkább sportolj vagy hasonló, az is segít
2011. okt. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is beteges dolog.
2011. okt. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Próbálj festeni vagy sporotlni, nekem az segített.

A Titkárnő című film amúgy pont egy ilyen nőről szól.

2011. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nézd meg A titkárnő (Secretary) című filmet. erről szól :)
2011. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Az önfenntartó ösztön része, hogy ha fizikai fájdalmat érzel, kevésbé lesznek fontosak a lelki problémáid, mert a szervezeted automatikusan az előbbire irányítja a figyelmedet a mielőbbi gyógyulás/veszélyelhárítás érdekében. A problémáidat viszont megoldani nem fogja, ha ezt az ösztönt használod ki az állandó agyalás eltompításához. Inkább megoldást keress, vagy ha nincs, sírd ki magad, és lépj tovább!
2011. okt. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Ez tényleg beteges, ha ilyen "gondod" van, akkor talán orvoshoz kellene fordulnod.


Viszont azt én is észrevettem, hogy a fizikai fájdalom kis időre elnyomja picit a lelkit. Most épp mindenféle lelki dolgokkal vagyok tele, de nemrég menstruáció miatt úgy görcsölt a hasam, fájt mindenem, hogy azon a napon valahogyan nem érdekeltek a lelki dolgok, örültem, ha enyhült kicsit a fájdalom a hasamban, más nem érdekelt. Érdekes...:)

2011. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

igen, csináltam ilyet...pl övvel csapkodtam a hátam meg a derekam, míg véres nem lett stb.

vagdosni nem mertem magam.

4 hozzám közelálló személy halt meg szinte egyidőben, és akkor hagyott el az 1. pasim olyan szöveggel, h engem nem lehet szeretni, undorítóan nézek ki stb.

nem bírtam azonnal feldolgozni, és így tompítottam az őrült lelki fájdalmat.

de ha visszagondolok, máshogy nem is bírtam volna ki ép ésszel.

azóta rendben vagyok, van munkám, barátaim, új szerelmem.

de 2 éve az a 4 hónap volt a földi pokol. ilyenen majdnem mindenki átesik, csak a túlélési módszerek különbözőek.

20/L

2011. okt. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy beteges.

Akkor fordult elö elöször, amikor elvesztettem valakit, akit nagyon szerettem. Meghalt. Nem gondolkodtam, csak a kés után nyúltam, és felvágtam a lábam egy olyan helyen, ahol nem láthatja senki.

2011. okt. 5. 17:26
 10/19 anonim ***** válasza:
igen volt rá példa nekem is sajnos. Lehet beteges dolog, de én így élek túl egyes dolgokat...
2011. okt. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!